שתף קטע נבחר

הפגנה בניו-יורק למען שליט: הצלב האדום לא פועל

מול בניין הצלב האדום במנהטן הפגינו כ-1,000 יהודים בדרישה להשוות את זכויותיו של החייל החטוף בשבי חמאס לאלו של אסירי חמאס בישראל. אנשי הצלב האדום נשארו במשרדיהם

המחאה למען גלעד שליט הגיעה לניו-יורק: כ-1,000 בני-נוער וצעירים יהודים מארצות-הברית הפגינו הערב (יום ד') מול בניין הצלב האדום שבמנהטן, במחאה על תנאי כליאתו של החייל החטוף.

 

לדברי אחת המארגנות, חגית הדר (33) מניו-יורק, מספר המפגינים, רובם תלמידי תיכון, הוא סמלי ובא לציין את מעל לאלף הימים בהם נמצא שליט בשבי. המפגינים, לבושים חולצות ואליהם הכיתוב "Meet With Shalit", קראו לארגון הצלב האדום לפעול למען השוואת זכויותיו של גלעד שליט לאלו של עצירי חמאס בישראל. 


סולידריות בתפוח הגדול (צילום: דיוויד קרפ)

 

"החלטנו להילחם על הזכויות ההומניטאריות של גלעד", אמרה הדר ל-ynet. "במשך שלוש שנים הצלב האדום לא עשה דבר כדי לעזור לגלעד. איך יכול להיות שאסרי חמאס בישראל זוכים לביקורים ולתנאים נאותים, בזמן שגלעד נמק בכלא מבלי שאנחנו ידועים בכלל מה מצבו?" לדבריה, למרות הנוכחות הגדולה וההתרחשות הערה במקום בעקבות ההפגנה, אף נציג מארגון הצלב האדום לא יצא אל המפגינים או הגיב לנעשה.

 

היוזמה היא פרי שיתוף פעולה של הקהילות היהודיות בניו-יורק, ניו-גרז'י ולונג איילנד - שבעקבות ביקור של נועם שליט בארה"ב בערב יום הזיכרון, החליטו לגבש ועד פעולה למען שחרור החייל החטוף. מלבד ההפגנה, מארגן ועד הפעולה "מתקפת טלפונים" על הבית הלבן וכן צעדת מחאה מול משכן הנשיא.

 

"זאת מלחמה בעד זכויות אדם", אמר ג'ו קובי (16) מברוקלין, אחד המפגינים. "נסעתי שעתיים אך ורק כדי להגיע לפה היום. גלעד הוא אח. כולנו יהודים וכולנו אחים. אנחנו אמנם חיים בארה"ב אבל הלב שלנו בישראל. כשנועם שליט הגיע אלינו לבית הספר וסיפר לנו על הזכויות של האסירים בארץ לעומת הזכויות של גלעד, זה דחף אותי יותר לפעול למענו. זה פשוט לא צודק".

 

רחל מצרי (16), גם היא מתגוררת בברוקלין, שמעה על חטיפתו של שליט מהמורה שלה בבית הספר. "מאוד הוטרדתי מהעבודה שאין לנו מושג איפה הוא, מה מצבו ואיך מטפלים בו. זאת זכות לגיטימית של כל עציר. אנחנו מקווים שהצלב האדום קיבל את המסר ושדברים ישתנו בקרוב. יהודי הוא יהודי לא משנה איפה הוא גר ואנחנו צריכים לעזור אחד לשני".

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 1,067 ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההפגנה בניו יורק
צילום: דיוויד קרפ
רוצים את שליט
צילום: דיוויד קרפ
צילום: נועם רותם
גלעד שליט. 1,067 ימים בשבי
צילום: נועם רותם
מומלצים