שתף קטע נבחר

נתניהו בונה לשכה: פנה לאבי בניהו ועודד בן עמי

לשכת ראש הממשלה הציעה למגיש החדשות עודד בן עמי לכהן כיועץ התקשורת של נתניהו, אך הוא דחה את ההצעה. לדובר צה"ל, אבי בניהו, הוצע תפקיד בכיר בלשכת ראש הממשלה, אך הוא אמר שהוא עדיין מתקשה להחליט

לשכת ראש הממשלה פנתה לשני אנשי תקשורת בכירים לאיוש תפקידים בכירים: דובר צה"ל, תת-אלוף אבי בניהו, ומגיש תוכנית החדשות "שש עם", עודד בן עמי. במשרדו של בנימין נתניהו הביעו תקווה כי השניים ימלאו תפקידים חשובים בממשלה, אולם בן עמי דחה את ההצעה בעוד שבניהו טרם השיב.

 

בלשכת נתניהו מספרים כי הציעו לבן עמי את תפקיד מנהל אגף ההסברה וכן לשמש כיועץ התקשורת של ראש הממשלה. בן עמי שימש בעבר כדובר צה"ל ונחשב לאחד העיתונאים הוותיקים והמוערכים בישראל. בן עמי השיב בשלילה לבקשה לאחר שהודה לפונים. התפקיד ראש אגף ההסברה מאויש כיום על ידי מקורבו של נתניהו, רון דרמר, ובתפקיד יועץ התקשורת של ראש הממשלה משמש יוסי לוי.

 

בניהו, עיתונאי ותיק בזכות עצמו, שימש בעבר כמפקד תחנת גלי צה"ל ואף שימש כיועץ של כמה שרי ביטחון, בהם יצחק רבין ויצחק מרדכי. נתניהו הציע לו לפני כחודש לשמש בתפקיד בכיר בלשכתו וזה השיב כי לפי שעה הוא מתקשה לקבל החלטה, משום שהוא נכנס לתפקידו כדובר צה"ל רק לפני שנה וחצי. כמו כן, סוגיית העסקתו צריכה להיעשות בתיאום גם עם שר הביטחון, אהוד ברק, והרמטכ"ל, רב אלוף גבי אשכנזי, משום שבניהו הוא קצין בצבא.

 

החלטתם של עיתונאים לחצות את הקווים ולהצטרף למושאי הסיקור שלהם היא כבר תופעה מוכרת וידועה. שלום קיטל, לשעבר מנכ"ל חברת החדשות

של ערוץ 2, נבחר בשנה שעבר לשמש כיועץ מיוחד לשר הביטחון ויו"ר מפלגת העבודה, אהוד ברק. לאחר מכן, הוא שימש כמנהל הקמפיין של העבודה במערכת הבחירות האחרונה.

 

עיתונאים לעתים מגיעים עד להכנסת. במערכת הבחירות האחרונה נבחרו ארבעה אנשי תקשורת לכהן במשכן: ניצן הורוביץ, עזב את תפקידו כראש דסק החוץ בערוץ 10 ונבחר מטעם מרצ. אורי אורבך, כותב טור קבוע ב-ynet ובידיעות אחרונות, זנח את העט והמקלדת והצטרף למפלגת הבית היהודי. אנסטסיה מיכאלי, מגישת חדשות בערוץ "ישראל פלוס" התייצבה לצדו של אביגדור ליברמן בישראל ביתנו, ודניאל בן סימון עזב את עיתון הארץ כדי להיבחר ברשימת העבודה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא החליט. בניהו
צילום: דובר צה"ל
דחה את ההצעה. בן עמי
מגייס עובדים. נתניהו
צילום: רויטרס
מומלצים