שתף קטע נבחר

שר המשפטים נפגש בחשאי עם שופטי העליון

במשך כשעתיים וחצי דנו יעקב נאמן ושופטי בית המשפט העליון בסוגיות משפטיות ובמרכזן: העומס הכבד על בתי המשפט. הנשיאה ביניש העלתה את יוזמתה לערכאה רביעית, אך נאמן אינו מתלהב כיוון שלטענתו הסיכוי שהדבר יאושר בכנסת - נמוך

שר המשפטים, יעקב נאמן, נפגש אמש (יום ד') עם שופטי בית המשפט העליון ובראשם הנשיאה דורית ביניש. הפגישה, שנערכה תחת מעטה סודיות, נמשכה כשעתיים וחצי ובמהלכה עלתה יוזמת ביניש לערכאה רביעית - בית משפט לערעורים בין בית המשפט המחוזי לבית המשפט העליון. נאמן ככל הנראה מתנגד ליוזמה זו וסבור שלא יהיה לה רוב בכנסת.

 

מרבית הפגישה עסקה בעומס הכבד המוטל על בית המשפט העליון ועל צעדים שיש לנקוט כדי לייעל את עבודת המערכת המשפטית בכל הערכאות. בין ההצעות שהועלו: קיצור פסקי דין, הפחתת מתן ההרשאה לערעור וכן האפשרות ששופט אחד ידון בחלק מהערעורים האזרחיים במקום שלושה שופטים כפי שנהוג כיום.

 

גם נושא עבודת הוועדה למינוי שופטים עלה בפגישה. שר המשפטים אמר כי צריך לכנס את הוועדה מהר ככל הניתן כדי למנות שלושה שופטים החסרים היום לתקן של בית המשפט העליון.

 לפני כעשרה ימים הביע נאמן את תמיכתו באפשרות של מינוי עורכי דין נוספים לשופטים בבית המשפט העליון וקרא לעורכי דין מהשורה הראשונה להתנדב לעבור לשפיטה.

 

באותה הזדמנות תקף נאמן את תופעת ההדלפות במשרדו ואמר כי מדובר ב"מכה". "התברר לי שיש אנשים בדרג די בכיר במשרד שכשהנושא הנדון אצל השר לא נראה להם, הם מדליפים לתקשורת דברים לא נכונים", אמר נאמן. בעניין מציאת פיתרון לעינוי הדין בבתי המשפט הדגיש: "צריך שיתוף פעולה מלא בין הרשות השופטת, המחוקקת והמבצעת ומעל לכל עם עורכי הדין. השופטים כיום הם עבדים שעובדים עד 20:00-21:00 בלילה ולמחרת מופיעים לדיון ב-7:00 בבוקר ולא יצאו לנשום שלא לדבר על לאכול. על הנושא הזה תלויה כל עשיית הצדק במדינה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נאמן. לכנס את הוועדה
צילום: יריב כץ
ביניש. ערכאה רביעית
צילום: גיל יוחנן
מומלצים