שתף קטע נבחר

החשבון נסגר: ימ"מ הרג מחבל חמאס בכיר

ראש הזרוע הצבאית של חמאס בדרום הר חברון, עבד אל-מג'יד דודין, שהיה אחראי לשורת פיגועים, נהרג מאש לוחמי מג"ב. האיש עמד מאחורי הפיגועים בקו 26 בירושלים ובקו 20 ברמת-גן

אחרי 14 שנה, ימ"מ סגר חשבון עם המחבל הבכיר: לוחמי הימ"מ הרגו הבוקר (יום ה') את ראש הזרוע הצבאית של חמאס בדרום הר חברון, עבד אל-מג'יד דודין, שהיה אחראי לשורת פיגועים רצחניים בישראל. בין היתר עמד מאחורי הפיגוע בקו 26 בירושלים והפיגוע בקו 20 ברמת-גן ב-95'. הוא מבוקש 14 שנה.

 

הכוח המיוחד, שפעל בשיתוף חטיבת יהודה מאוגדת איו"ש, הגיע לעצור את המבוקש באזור הכפר דורא. כשהגיע למבנה שבו שהה, פתח עליהם דודין באש. הכוח השיב אש. במהלך האירוע נפגע ונהרג. אין נפגעים לכוחות. מפקד אוגדת איו"ש, תת-אלוף נועם תיבון, שיבח את פעילות הכוחות: "מניע לכל מחבל שהרג אזרחים ישראלים".

 

 

הפלסטינים דיווחו כי הפעולה נמשכה שעות ארוכות. הכוחות ניסו לאלץ את המבוקש לצאת מהבית שבון התבצר במשך שעות, בין היתר באמצעות שימוש בדחפורים. עדי ראייה סיפרו לאנשי ביטחון פלסטיניים כי כוח צה"ל גם פוצץ באר שבה הוסתרו כנראה חומרי נפץ. הפלסטינים מדווחים כי מספר תושבים שהיו באזור נעצרו על ידי הכוח שפעל במקום.

 

עבד אל-מג'יד דודין, בן 45, הוא איש חמאס ותיק שאף היה כלוא בעבר בכלא הפלסטיני ושוחרר. עוד בשנות ה-90' היה מבוקש בישראל באשמת מעורבות בפיגועים. בפיגוע בקו 26 בצומת רנה קאסין בשכונת רמות אשכול בירושלים נרצחו חמישה בני אדם, ובפיגוע בקו 20, בצומת עלית ברמת-גן נרצחו חמישה. גם לרשות הפלסטינית חשבון ארוך איתו. בסוף שנות ה-90' הרס צה"ל את ביתו בגלל מעורבותו בפיגועים.

 

הלילה עצרו כוחות צה"ל 12 מבוקשים פלסטינים ברחבי יהודה ושומרון. באזור ג'נין נעצרו שני מבוקשים, באזור שכם נעצרו שבעה ובאזור יריחו נעצרו שלושה מבוקשים. כל העצורים הועברו לחקירת כוחות הביטחון.

 

הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, התייחס השבוע לנעשה בגדה המערבית. לדבריו, "יש שיפור בפעילות מנגנוני הביטחון, אך מוקדם מדי להעביר אליהם את האחריות הביטחונית".  

 

בהכנת הידיעה השתתף עלי ואקד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון
צילום: אילנה קוריאל
מומלצים