שתף קטע נבחר

מנהיג "הברברים" הודה: הצתתי את אילן חלימי

יוסוף פופאנה, הנאשם המרכזי במשפט רצח הצעיר היהודי-צרפתי, הודה לראשונה במסגרת המשפט ששפך חומר דליק והבעיר בעצמו למוות את חלימי, שנחטף ועבר עינויים

מנהיג כנופיית "הברברים", יוסוף פופאנה, הודה אתמול שרצח לבדו לפני יותר משלוש שנים את הצעיר היהודי-צרפתי אילן חלימי. כך מסר היום (ו') גורם המעורב במשפט הרצח, המתנהל בדלתיים סגורות בבית המשפט לנוער בצרפת.

 

לפי הדיווח, בעת שהוצגו ממצאי פתולוג משפטי בנוגע לגופתו של חלימי, השיב פופאנה לשאלה ואמר: "כן, אני עשיתי את זה, אתם יודעים טוב מאוד שזה אני!".

 לדברי הגורם שהיה נוכח בדיון, הנאשם המרכזי הודה גם באופן הרצח: "הוא שפך חומר דליק על גופתו של אילן והדליק אותה עם מצית".

 

חלימי, צרפתי-יהודי בן 23, נחטף ועונה במשך שלושה שבועות לפני שנמצא בפברואר 2006 עירום וכפות באזיקים סמוך למסילת רכבת בפרבר של פריז. הוא היה בהלם ולא יכל לדבר. גופו היה מכוסה בכוויות, חתכים ופצעים והוא מת בדרך לבית החולים. שנה לאחר מכן הובא לקבורה בהר הרצל בירושלים.

 

מנתיחת הגופה התברר כי המוות נגרם כתוצאה מהשריפה. לעניין סימני הדקירה, פופאנה לא התייחס, אך זו הפעם הראשונה במשפט שבה הודה בפה מלא ברצח. 

 

פופאנה אמור להשיב לאישומים לפיהם נמצא החומר הדליק במכוניתו לאחר שניסה להעלים אותו,

 וכן לכך שהרצח בוצע בכוונה תחילה. המשפט נערך בדלתיים סגורות מפני ששניים מתוך 26 הנאשמים היו קטינים בזמן ביצוע המעשה.

 

התביעה תיארה את פופאנה כ"מגלומן סוטה" שביקש לחטוף יהודים "בגלל שהם מפוצצים בכסף". זמן קצר אחרי הרצח הוא נמלט לחוף השנהב, אך נעצר והוסגר לצרפת. הנאשם המרכזי, שנודע גם בכינויים "אוסמה" ו"מוחמד" הודה בהתחלה ברצח, אך שינה את גרסתו מאז והחליף עורכי דין כמעט 40 פעמים. בעדויותיו התבטא באופן אנטישמי וכבר ריצה עונש של שנת מאסר בגין העלבת שוטרים ושופט.

 

סייעה בהכנת הידיעה: רחל קדרס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
יוסוף פופאנה
צילום: איי פי
אילן חלימי
צילום: חיים צח
מומלצים