שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  ח"כ לשעבר פולישוק נפגעה מהסדרה "פולישוק"

  חברת הכנסת ממפלגת "שינוי" לשעבר טענה בפני מנכ"ל "קשת" כי אחת הדמויות בסדרה מבוססת עליה ושמה אותה ללעג. "קשת": "אין כל קשר בינה לבין דמות השר בסדרה"

  חברת הכנסת לשעבר, עו"ד מלי פולישוק, דורשת מזכיינית הטלוויזיה "קשת" לבטל את שידור הסדרה החדשה "פולישוק" כפי שמתוכננת לעלות הערב (א') על מסך ערוץ 2. לטענתה, זהות התכנים והנסיבות נעשים במפורש ולא במרומז והשימוש בהם מהווה פגיעה בשמה הטוב ועבירה על חוק איסור לשון הרע.

   

  פולישוק פנתה הבוקר למנכ"ל הזכיינית אבי ניר, במכתב שנושאו "פגיעה בשמי בסדרת הטלוויזיה 'פולישוק'". לפי דבריה השם פולישוק הוא ייחודי בנוף הפוליטי, ועד כה כיהן בכנסת רק אדם אחד בעל שם זה ומדובר בגברת פולישוק עצמה כמובן. לגבי שאר הדמויות (כדוגמת יו"ר המפלגה, בגילומו של אמנון דנקנר המבוסס על חברו טומי לפיד ז"ל) טוענת פולישוק ששמם שונה, מה שאינו מתיר ספק כי מדובר בדמות המבוססת עליה.

   

  עוד טוענת פולישוק כי דמותו של השחקן הראשי הינה שלילית, המוצגת בפרומואים כ"גזענית, פחדנית, קומית וערמומית" וכי בקרוב השם יהפוך נרדף ל"פוליטיקאי טיפש, נקלה ומושמץ" שבעקבותיו "יינשא בפי כל בגיחוך ולעג". פולישוק הוסיפה כי כבר עכשיו, בטרם עלתה הסדרה לאוויר, מזהים אותה ברחוב וצוחקים על חשבונה.

   

  בטרם פנתה פולישוק למנכ"ל הזכיינית, היא פנתה טלפונית לסמנ"כלית "קשת" טלי גורן, ובשיחה עמה הציגה את הבעיה והנזק הצפוי. לדבריה, היא קיבלה הבטחה לטיפול ראוי כדי למנוע פגיעה בשמה הטוב.

   

  פולישוק ל-ynet: "מה, הם לא ידעו?"

  בשיחה עם ynet הערב אמרה פולישוק: "עוד לא היה תקדים שיקחו פוליטיקאי ישר והגון, בעל ניסיון וידע ויהפכו אותו לשנינה ולקלס. זה עוד לא קרה. יש מספיק פוליטיקאים שהיה אפשר להיטפל אליהם. הם לא ידעו שיש דמות שנקראת מלי פולישוק? השחקן (ששון גבאי) גילם בעבר גם את 'סיטון'. הוא לא ידע? להפוך את הדמות שלי לנלעגת ואידיוטית - זה דבר שהחוק אוסר.

   

  "אם לא יתנו לי להגיב לעניין, ול'קשת' יש מספיק כלים העומדים לרשותם לשם כך, אני מתכוונת להגיש עתירה. המטרה שלי עכשיו היא למזער את הנזק הרב שכבר נגרם לי, והם צריכים לבוא בדין ודברים איתי. אם לא - נדבר בבית המשפט. אני זועקת מכאב. אפילו לבן שלי כבר מציקים בבית הספר היסודי בו הוא לומד.

   

  "אני מוכרחה להגיד שיש לי חוש הומור. אני יודעת לצחוק על עצמי, אבל במקרה הזה עברו את גבולות הטעם הטוב. זה להרוס שם של בנאדם. אני 30 שנה בפוליטיקה, בניתי את שמי בעמל רב, ואגן עליו כמה שרק אוכל, כי זה מה שיש לי. אני מודעת לעובדה שיש להם יותר כוח ממני, ואני הקטנה אצטרך לעמוד מול כוחות הרשע של ערוץ 2.

   

  "היהירות הזו, הכוחניות, החוצפה לעשות כל מה שבא להם היא הבעיה האמיתית כאן. מה אכפת להם שהם הורסים שם של בנאדם?".

   

  "קשת": פוליטיקה ושוק

  מ"קשת" נמסר בתגובה: "הסדרה 'פולישוק' שתושק הערב הינה דמיונית לחלוטין פרי יצירתו של שמואל הספרי. שמה של הדמות המרכזית בסדרה, פולישוק, נוצר מצירוף המילים פוליטיקה ושוק. על אף שאנו מלאי הערכה לפועלה של חברת הכנסת לשעבר מלי פולישוק, אין כל קשר בינה לבין דמותו של השר ראובן פולישוק, אותו משחק ששון גבאי. אנו מזמינים אותה ואת יתר הצופים ליהנות הערב מהסדרה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פולישוק האמיתית. "גיחוך ולעג"
  צילום: עמית שעל
  פולישוק של הסדרה. "דמות דמיונית לחלוטין"
  צילום: אלדד רפאלי
  לאתר ההטבות
  מומלצים