שתף קטע נבחר

רשות ההגבלים בדרך להעמיד לדין את רוזנהויז

תלונות ספקים על כך ששופרסל הורידה את מוצריהם ממדפיה מכיוון שהשתתפו במבצעים של רבוע כחול הובילה לחקירה של רשות ההגבלים. כעת ממליצים חוקרי הרשות לפרקליטיה להעמיד את מנכ"ל הרשת לדין בחשד לנסיון להסדר כובל

רשות ההגבלים העסקיים מקיימת שימוע לקראת העמדה לדין למנכ"ל רשת השיווק שופרסל, אפי רוזנהויז, וסמנכ"ל השיווק שלה, אלי גידור, בחשד לעבירות חמורות על חוק ההגבלים העסקיים. זאת, בעקבות חקירה של רשות ההגבלים שכללה פשיטה של חוקרי הרשות על סניפי שופרסל. 

 

לפי החשד, הורידה שופרסל מהמדפים מוצרים של ספקים שונים, ביניהם קוקה-קולה ואסם, כדי ללחוץ עליהם, לכאורה, להגיע אתם להסדר כובל שיגרום להם להעדיף את שופרסל על הרשת המתחרה, רבוע הכחול. 

 

חוקרי רשות ההגבלים המליצו לפרקליטי הרשות להעמיד את רוזנהויז וגידור על סמך החשד ששופרסל הפרה, לכאורה, את תנאי המיזוג בינה לבין רשת השיווק קלאבמרקט ועל סמך חשד לניסיון (שלא צלח) לביצוע הסדר כובל.

 

בעקבות ההמלצה, עורכים פרקליטי הרשות לרוזנהויז וגידור שימוע - כדי לבדוק את האפשרות להעמיד אותם לדין פלילי.

 

חוקרי רשות ההגבלים העסקיים פשטו על משרדי הרשת בראשון-לציון, וביקשו לקבל לידיהם מסמכים הקשורים לחברה. בד בבד נחקר רוזנהויז במשרדי הרשות. החקירה נפתחה לאחר שספקים טענו ששופרסל הורתה שלא לספק לה מוצרים שונים כ"עונש" על כך שמוצריהם השתתפו במבצע הוזלות של הרשת החדשה של רבוע כחול, מגה בול, שבמסגרתו נמכרו מוצרים במחיר של שני שקלים.

 

מדובר היה במוצרים מובילים, כמו נס קפה רד מאג של אסם, מוצרי יד מרדכי של שטראוס, מוצרי פריגת ונביעות של החברה המרכזית למשקאות.

 

עדיין לא ברור אם במקרה של העמדה לדין יודח רוזנהויז באופן מידי מתפקידו.

 

משופרסל נמסר בתגובה: "בשלב זה אין תגובה. אנו עדיין לומדים את הנושא".

 

מקבוצת אי.די.בי, בעלת השליטה בשופרסל, נמסר: "מנהלי שופרסל, ובראשם אפי רוזנהויז, מובילים את החברה מזה שנים במקצועיות ובאחריות להישגים מרשימים בענף הקמעונאות בישראל. אפי רוזנהויז, מנכ"ל שופרסל, נימנה על הצמרת הניהולית הבכירה של קבוצת IDB. אנו בקבוצת IDB סמוכים ובטוחים כי בבירור של הרשות להגבלים עסקיים יתברר ובמהירות כי החברה ומנהליה - אפי רוזנהויז ואלי גידור - פעלו ללא כל דופי. IDB גאה להיות הבעלים של שופרסל, שהינה החברה המובילה בשוק הקמעונאות בישראל".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: סיון פרג'
מנכ"ל שופרסל, אפי רוזנהויז
צילום: סיון פרג'
נוחי דנקנר: מגבה את רוזנהויז
צילום: ורדי כהנא
מומלצים