שתף קטע נבחר

אשקלון: הווטרינר ד"ר יואב צדוק פוטר מתפקידו

מועצת עיריית אשקלון דנה בעניינו של הווטרינר העירוני ד"ר יואב צדוק, שתועד בתחקיר "כלבוטק" ממית כלבים בניגוד לנהלים. מחוץ לאולם הפגינו פעילי "תנו לחיות לחיות" שהטיחו בו מלים קשות. בתום ישיבה סוערת הצביע רוב זעום בעד פיטוריו. ההערכה היא שיעתור לבית הדין לעבודה

הווטרינר העירוני של אשקלון, ד"ר יואב צדוק, שתחקיר "כלבוטק" חשף אשתקד כיצד הרדים מספר רב של כלבים בניגוד לנהלים, פוטר אמש (ד') בתום ישיבה סוערת של מועצת העיר. 11 חברי מועצה הצביעו בעד פיטוריו מול שמונה שהצביעו נגד.

 

אל הישיבה הגיע צדוק מלווה בעורך דינו ומצוייד בעשרות מסמכים. בכניסה המתינו לו נציגי ארגונים ופעילים למען בעלי חיים בראשות אתי אלטמן מארגון "תנו לחיות לחיות". המפגינים קידמו את פניו של צדוק בקריאות "רוצח", ו-"לך הביתה" - אך הוא לא השיב ומיהר להיבלע באולם.

 

עוד בנושא:

 

גם עשרות בעלי כלבים שנפגעו ממעשיו של צדוק הגיעו למקום וביקשו להיכנס לישיבה - אך כניסתם נמנעה. הנהלת העירייה החליטה לסגור את הישיבה לציבור ולכלי התקשורת.

 

במהלך הדיון סקר צדוק באריכות רבה את פועלו - וניהל למעשה שימוע מחודש בעניינו. "הוא הציג באופן ענייני ומתורבת את תפקודו בכלביה מאז הגיע לעיריית אשקלון, דיבר על השבחים שזכה להם, על רצח האופי שנעשה על ידי התחקיר", סיפר אחד מחברי מועצת העיר. "הוא ציין כי במשך כל שנות פעילותו לא היו נגדו תלונות, ורק כעת צצה הפרשיה הזו שנועדה לדבריו 'לצבור רייטינג ותו לא'".

 

חברי המועצה שאלו את צדוק שאלות על התנהלותו כלפי בעלי חיים. חברי המועצה אורן שני ואיתמר שמעוני הקשו בשאלות על פעילותו בתחנת ההסגר העירונית . צדוק השיב: "גם הוועדות שבדקו את תפקודי לא שללו לי את הרישיון והמשכתי בתפקיד הווטרינר". הוא אמר עוד שלא ניתן להכריע אודות התנהלותו על סמך מספר אירועים שצולמו על ידי "כלבוטק".

 

בתום השימוע קרא צדוק לחברי המועצה להצביע באופן ענייני - ויצא החוצה. ברוב זעום של 11 מול שמונה הוחלט לפטרו. ראש העיר בני וקנין הצביע בעד. חבר המועצה שבתאי צור נמנע.

 

את ההודעה על פיטוריו קיבל צדוק מחוץ לאולם - ומיהר לעזוב את המקום. על פי ההערכות יעתור כעת לבית הדין לעבודה נגד פיטוריו, כך שהמילה האחרונה בנושא טרם נאמרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים