שתף קטע נבחר

עוד מדינה בארה"ב אישרה נישואי זוגות חד-מיניים

ניו-המפשיר שבצפון-מזרח ארה"ב, הפכה למדינה השישית שמתירה להומואים ולסביות להינשא. החוק אושר אחרי שהוכנסו בו שינויים כדי לאפשר למוסדות דת לסרב לשתף פעולה בנושא

ניו-המפשיר הפכה הלילה (יום ה') למדינה האמריקנית השישית המתירה נישואי זוגות חד-מיניים ולרביעית שעושה זאת מאז תחילת השנה. בכך הצטרפה למסצ'וסטס, קונטיקט, איווה, ורמונט ומיין.

 

הרוב הדמוקרטי בבית הנבחרים של המדינה שבצפון-מזרח ארצות-הברית תמך בהחלטה ברוב של 198 מול 176 מתנגדים. זאת, שעות אחרי שהסנאט אישר את החקיקה ברוב של 14 מול 10 מתנגדים. אחרי ההצבעה חתם המושל הדמוקרטי ג'ון לינץ' על החוק, שייכנס לתוקפו ב-1 בינואר.

 

"היום אנו פועלים למען החירויות של בני זוג מאותו המין, ומבהירים שהם יזכו באותם זכויות, חובות, וכבוד המוקנים לפי החוק בניו-המפשיר", אמר לינץ' בהודעה שפרסם. החוק מכיר גם בנישואי גאים מחוץ למדינה ובבריתות אזרחיות, שחוקיות רק בקומץ מדינות אמריקניות, בהן ניו-המפשיר.

 

לפי החוק שאושר, בני זוג מאותו המין שכבר התאחדו בברית אזרחית במדינה, יירשמו באופן אוטומטי כנשואים ב-1 בינואר 2011. בחודש שעבר דחה בית הנבחרים במדינה חוק דומה, אך חברי הסנאט והצירים נפגשו בשבוע שעבר, כדי לנסח מחדש את החקיקה כך שתעניק למוסדות הדת הגנה רבה יותר - ובכלל זה הזכות לסרב להשיא זוגות חד-מיניים.

 

החוק קובע כי ארגונים דתיים, איגודים ואגודות, יהיו בעלי "שליטה מלאה" על "הדוקטרינות, ההוראות והאמונות" הדתיות שלהם. לפיכך, הם יוכלו לסרב לערוך טקסי נישואים להומואים ולסביות. "השינוי מאזן בין שני ערכים חשובים, ואנו סבורים שבשניהם תומכים תושבי ניו-המפשיר: הזכות לשוויון והזכות לחופש דתי", אמרה הסנאטורית הדמוקרטית המקומית, דבורה ריינולדס.

 

רק מדינות בודדות ברחבי העולם, רובן באירופה, מתירות נישואי זוגות חד-מיניים. 42 מדינות בארה"ב אוסרות על כך במפורש, 29 מהן אף תיקנו לשם כך את חוקותיהן. בשבוע שעבר, בית המשפט העליון בקליפורניה הותיר על כנו את האיסור על נישואי גאים, שאושר על-ידי תושבי המדינה במשאל עם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בני זוג שנישאו בקליפורניה, כשעוד היה אפשר
צילום: רויטרס
מומלצים