שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  סוגר חשבון
  כמעט שלוש שנים אחרי מלחמת לבנון השנייה, תא"ל (מיל') גל הירש, שנאלץ לפרוש מצה"ל, מדבר באמת - על אולמרט ("לא הנהיג"), על חלוץ ("השתמש בי כשכפ"צ") ועל עמיר פרץ ("תפקד כעסקן פוליטי"). ראיון בלעדי

  "לאמ"ן היה מידע קריטי שיכול היה למנוע את חטיפת גולדווסר ורגב ז"ל, אבל המידע לא הגיע לפיקוד, לא הגיע לאוגדה ולא היה בידיי. אם היה בידיי, זה היה מונע את החטיפה, חד־משמעית", כך קובע תא"ל (מיל') גל הירש, מפקד אוגדת הגליל לשעבר, שנאלץ לפרוש מצה"ל לאור מסקנות חקירת אירוע החטיפה.

   

  הירש מפרסם בימים אלו ספר חדש בשם "סיפור מלחמה סיפור אהבה", ובו גרסתו לאירועי המלחמה ולסערה שהתחוללה לאחריה. בראיון ל-"7 ימים" אומר הירש כי עמיר פרץ, שר הביטחון בעת המלחמה, "לא היה נאמן לרוח צה"ל ולא חשב על המפקדים שלו. הוא לא תיפקד כשר אלא כעסקן פוליטי".

   

  פרק נרחב בראיון מוקדש למפקדו ולידידו לשעבר של הירש, רמטכ"ל המלחמה דן חלוץ. "אחרי המלחמה הוא השתמש בי כשכפ"צ. הוא נטש את ספינת הערכים שלו ותקע את החרטום שלו עם האף באדמה. לגביי, חלוץ היה השבר הכי גדול".

   

  על אהוד אולמרט, ראש הממשלה בעת המלחמה, אומר הירש: "כשראה את ההשתלחות כלפי המפקדים בשטח, הוא היה צריך לקחת אחריות, להחזיר את הרכבת הזאת לפסים שלה. אבל הוא בחר לא להתערב. נוצר מצב של העדר כתובת מנהיגותית. נותרנו חשופים".

   

  פרץ דוחה בתגובה את הדברים ו"מביע צער על הדרך שמצא תא"ל הירש להתמודד עם כשלים שנחשפו במלחמה, שחלקם היו באחריותו". חלוץ אמר בתגובה כי "אני מעריך את גל הירש היום כמו שהערכתי בעבר". מלשכת אולמרט נמסר כי "הוא היום אזרח פרטי ולכן בוחר שלא להתייחס לדברים". דובר צה"ל מסר כי הטענות לגבי מחדל מודיעיני נבדקו "ונמצאו מופרכות".

   

  הסיפור המלא – מחר בגיליון סוף השבוע של "ידיעות אחרונות"

  על אזרחי. גל הירש
  צילום: יונתן בלום
  מומלצים