שתף קטע נבחר

נקבעו אלופי ישראל ברכיבה בסגנון הדרסאז'

הפתעה נרשמה ברמה ג' כאשר נועה ברקמן ניצחה את המועמדת לתואר סוזן פון דיצה. עומר בן דור השיג ציון גבוה של 70 אחוז במקצה הפראולימפי

חוות הרכיבה בקיבוץ יגור אירחה בסוף השבוע את אליפות ישראל ברכיבה בסגנון דרסאז', שהוא מקצוע אולימפי. לראשונה מזה שנים רבות התחרו באליפות גם ברמה A, הרמה הלאומית הגבוהה ביותר וברמה הבינלאומית.

 

סיוון סט, שחזרה להתחרות בישראל אחרי מספר שנים בהן התחרתה בארה"ב, הציגה תרגילים נאים שזכו לציון המשוקלל הגבוה 64.87 אחוזים. הציון הסופי של כל צמד (רוכב וסוס) נקבע על פי שני מקצים. באליפות שפט השופט הבינ"ל אנדרס שוקסדורף מפינלנד.

 

אליפות ישראל התחלקה לחמש רמות ולצידה נערכה גם אליפות בתי הספר. כאן זכתה במקום הראשון אופל סימון על הסוס נסטור. הניצחון הזה סייע לבית הספר לרכיבה אינטרה נעורים לזכות בבכורה. ברמה א' דורגה ראשונה מאיה אושרי עם ציון של 68.16 אחוזים. מאיה רכבה על סברה ראשה, שהיא סוסה מגזע ערבי, גזע אשר בדרך כלל אינו נפוץ במקצוע הדרסאז'.

 

ברמה ב' האלופה היא שחר קמיאל, עם הסוסה אוריאנדר שהשיגו 67.61 אחוז. ברמה ג' נרשמה הפתעה, כשנועה ברקמן, עם הסוסה סברה יופיטר, עקפה בגמר את סוזן פון דיצה פולק וסוסה מן אין בלאק, אשר הוליכו כל העונה את הדירוג, והיו מועמדים לניצחון. ברקמן הצעירה (18.5) מכפר ויתקין הציגה יכולת משכנעת וניצחה במאני טיים.


רעות הראל. אלופת הארץ ברמה ה' (צילום: רחל יחיאלי)

 

ברמה ד' לא היו הפתעות. איילת סבא עם הסוסה מילני הוליכה כל העונה את הדירוג וגם בגמר האליפות לא כשלה. סבא השיגה תוצאה משוקללת של 64.29 אחוז שהספיקו למקום הראשון. ברמה ה' אלופת הארץ היא רעות הראל על קטינה-די, הצמד השיג 64.82 אחוז.

 

לצד המקצים הרגיעלים נערכו גם מקצים פראולימפיים. עמית חסדאי השיג ברמה ב' ציון של 66.11 אחוז. מי שהרשים היה עומר בן דור על הסוסה סקרמוש. בן דור השיג ציון של 70 אחוז ברמה הבינלאומית. לעובדה כי הציון ניתן על ידי שופט בינלאומי בכיר יש משמעות. ציון כזה באליפות אירופה או עולם, היה מציב את בן דור בטווח המדליות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נקבעו אלופי ישראל
צילום: רועי קמיאל
מומלצים