שתף קטע נבחר

שרי ישראל ביתנו נעדרו מהצבעה על ברית הזוגיות

בכנסת הקודמת חתמו כל חברי סיעת ישראל ביתנו על הצעת חוק בנושא ברית הזוגיות. אולם היום, כשהצעה דומה הועלתה לדיון בוועדת השרים לענייני חקיקה, העדיפו נציגי המפלגה שלא להופיע. יוזם ההצעה, ח"כ מולה: נחשף פרצופם האופורטוניסטי

האם הבטחות הבחירות מתמוססות כל כך בקלות? רק לפני ארבעה חודשים חיזרה ישראל ביתנו אחר קהל הבוחרים והבטיחה להכניס את ברית הזוגיות לספר החוקים של מדינת ישראל. אולם מאז הצטרפה המפלגה לממשלה עם ש"ס, ומתברר כי דברים שרואים משם כבר לא רואים מכאן.

 

ועדת השרים לענייני חקיקה דחתה היום (א') הצעת חוק בנושא ברית הזוגיות, שהגיש ח"כ שלמה מולה מקדימה. במקרה או שלא במקרה, שלושת שרי

מפלגת ישראל ביתנו נעדרו מההצבעה, חרף העובדה כי סוגייה זו עמדה בלב מסע הבחירות שלהם. 

 

הצעת החוק של מולה מאפשרת לבני זוג, אזרחי המדינה, ליצור הסכם זוגי שאינו מהווה נישואים על פי הדין הדתי, אך עדיין טומן בחובו זכויות וחובות כמו של כל זוג נשוי. החוק המוצע אף פירט את מכלול רכיבי ברית הזוגיות, החל ממינוי רשמי ועד הליכי התרת הברית על ידי הרשם ובית המשפט.

 

בכנסת הקודמת נדחתה הצעת חוק דומה לזו של ח"כ מולה, אולם אז החזיקה ישראל ביתנו בעמדה מעט שונה - יוזם ההצעה היה חבר הכנסת מטעם המפלגה, דוד רותם, שאף הביא עימו חתימות של כל חברי סיעתו.

 

מולה אמר ל-ynet בעקבות דחיית ההצעה בוועדת השרים כי "התגלה פרצופה האמיתי של ישראל ביתנו. נציגי המפלגה נחשפו כאופורטוניסטים גדולים, שמוכרים את בוחריהם בהזדמנות הראשונה שנקרית בדרכם. בכל מערכת הבחירות דוּבר על קידום נישואים אזרחיים ואילו עתה, ברגע האמת, הם מתקפלים ונכנעים לחרדים - הכל בשביל להישאר בממשלה".

 

ממשרדה של שרת הקליטה, סופה לנדבר, נמסר כי היא לא הגיעה היום לכנסת "מסיבות אישיות". אמנון ליברמן, יועץ התקשורת של שר התיירות סטס מיסז'ניקוב, סיפר כי הוא לא נכח כל היום בכנסת מכיוון שהשתתף בפגישות. יועץ התקשורת של השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' אמר בתגובה: "השר היה צריך לצאת לאירוע דחוף ולכן לא השתתף בהצבעה, כשהיא נדונה בין ההצעות האחרונות באותה ישיבה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הברית נדחקה. ליברמן
צילום: רויטרס
סיבות אישיות. לנדבר
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: עופר עמרם
הפרצוף האמיתי נחשף. מולה
צילום: עופר עמרם
מומלצים