שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  יעקב נאמן: העלמות המס הן מכת מדינה

  "אדם בישראל עושה עבירה כלכלית כי כדאי לו - הסיכוי שהוא ייתפס ויורשע שואף לאפס", אמר שר המשפטים, והציע לעבור לשיטה של הטלת קנס על עבריין כלכלי, בגובה של פי 40-30 מהסכום שהועלם

  "בעיית אכיפת חוקים כלכליים ובעיקר פקודת מס הכנסה וחוק המע"מ היא הבעיה - בהא הידיעה - והיא גם קשורה לפשע המאורגן בישראל. אנחנו צריכים לעשות שינויים בחקיקה". כך אמר היום (ב') שר המשפטים, פרופ' עו"ד יעקב נאמן, בכנס לשכת רואי החשבון באילת.

   

  "אדם עושה עבירה כלכלית כי כדאי לו - הסיכוי שהוא ייתפס, עד שיוכיחו ועד שירשיעו - שואף לאפס", הוסיף השר ואמר, כי לדעתו "צריך לחול שינוי יסודי בחוק כדי שאדם שעובר עבירה כלכלית לא יחשוב שהסיכוי שהוא יישב בבית הסוהר הוא מאוד קטן. לי אין שום צל של ספק, שהשיטה הזו היא שממריצה העלמות מס", אמר נאמן.

   

  לשיטת נאמן, יש לעבור לשיטה אחרת של הענשה על עבירות כלכליות והיא הטלת קנסות אדמניסטרטיביים גבוהים מאוד על עברייני מס. כך, לדעתו, יפנה האזרח לבית המשפט בסדר דין מקוצר והשופט יכתוב פסק דין קצר מאוד של 2 שורות - אם כן העלים אותו אדם מס אם לאו. הקנס, מציע שר המשפטים, יהיה פי 40-30 מהסכום שהועלם.

   

  "כך ההעלמות ייפסקו. אין דרך אחרת להתגבר על זה, אלא דרך שינוי יסודי בחקיקה", סבור נאמן. "העלמות מס הן מכת מדינה ולכן צריך להילחם בהן באמצעים מיוחדים ולא באמצעים הרגילים של המשפט הפלילי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים