שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ביהמ"ש העליון מעכב את מכירת קרייזלר לפיאט

  מכירת קרייזלר החדשה - הנכסים הריווחיים של היצרנית פושטת הרגל - לידי פיאט, עשויה להתעכב בעקבות החלטת בית המשפט העליון בארה"ב לדון בתביעות נגד קרייזלר

  מכירת קרייזלר לפיאט נדחתה באופן זמני על-ידי בית המשפט העליון בארה"ב, ללא תאריך יעד לחידוש העסקה. בפסק דין של משפט אחד, אמרה השופטת רות ביידר גינסבורג, כי פסיקת שופט בית המשפט לפשיטות רגל, לפיה המכירה יכולה לצאת לפועל, "תדרוש בירור נוסף" על-ידה או על-ידי ביהמ"ש העליון.

   

   

  לא ברור מה הצעד הבא, אך מומחים רבים מפרשים את המהלך כדרך לתת לבית המשפט העליון זמן לדון בתגובתו לשלוש עתירות שהוגשו נגד המכירה. את העתירות הגישו קרן פנסיה מאינדיאנה וגופים נוספים, המעוניינים לקבל נתח מהיצרנית.


  אולם תצוגה בארה"ב. מכירת קרייזלר לפיאט עוכבה (צילום: AFP)

   

  השופטת גינסבורג הודיעה על החלטתה דקות ספורות לפני תום הזמן שניתן על-ידי בית המשפט לעתירות בניו-יורק, שדן בבקשות התובעים. דחיית העתירות הייתה מאפשרת לקרייזלר להמשיך בעסקת המכירה של נכסיה לפיאט ולקרן מטעם ארגון עובדי הרכב (UAW), בתמיכת הממשל האמריקני.

   

  קרייזלר ובכירים בממשל אמרו כי דחייה ממושכת תפגע בעסקה, ותגרום לכך שקרייזלר תיסגר סופית. במסגרת ההסכם עם פיאט, האיטלקים רשאים לבטל את העסקה אם זו אינה נחתמת עד ה-15 ביוני. עם זאת, דובר פיאט אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי הקונצרן האיטלקי לא מתכוון לבטל את רכישת קרייזלר. "פיאט לא תעזוב את העסקה אם היא לא תושלם לפני תאריך היעד".

   

  תקדים לג'נרל מוטורס?

  ההתנהלות במקרה של קרייזלר עשויה ליצור תקדים עבור ג'נרל מוטורס, שעושה שימוש בהליך פשיטת רגל דומה לזה בו נמצאת קרייזלר. "אם קרייזלר לא תורשה להיבנות מחדש ולמכור נכסיה לפיאט, GM ללא ספק תסבול מאותה התנגדות של נושים שיפגעו במאמצי הארגון מחדש שלה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סוכנות קרייזלר. העיכוב עשוי לטרפד את מכירת החברה
  צילום: AFP
  עורכת הדין של קרייזלר, קורין בול, בדרכה לדיון בביהמ"ש בניו-יורק
  צילום: AP
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים