שתף קטע נבחר

בר-און לא יבחר שופטים: "אתה שקרן"

ח"כ רוני בר-און וח"כ דוד רותם התעמתו בכניסה למליאת הכנסת, לאחר ההצבעה הטעונה אמש בה ניצחו נציגי הימין, אורי אריאל ודוד רותם, את נציג קדימה, רוני בר-און

הלחץ והמתח סביב בחירת נציגי הכנסת בוועדה לבחירת שופטים התפרץ היום (ג') במלוא עוזו: במהלך עימות בין חבר הכנסת רוני בר-און, שהפסיד בהתמודדות, לבין ח"כ דוד רותם, שנבחר לכהונה בוועדה, הטיח בראון ברותם כי הוא "שקרן". רותם לא נשאר חייב וענה: "המנהיגים שלך שקרנים". 

 

העימות התרחש סמוך לשעה 13:00. השניים נתקלו אחד בשני סמוך לכניסה למליאת הכנסת. רותם היה עסוק באותה עת בשיחה אחרת, אך כאשר ראה את בר-און הוא החל ללכת לכיוונו. כשניסה רותם לפנות אל בר-און, אמר האחרון כי השיחה מיותרת. רותם הטיח בו בזעם: "אני לא פראייר". בר-און, כאמור, השיב "אתה שקרן".  

 

בשיחה עם ynet סיפר רותם כי בינו לבין ראשי קדימה היה הסכם כי הם יתמכו בו בבחירות החשאיות לכהונה בוועדה לבחירת שופטים. "על רוני בר-און נאמר 'כל הפוסל במומו פוסל'", אמר. "רוני בר-און, הגברת דליה איציק והגברת ציפי לבני הבטיחו לי תמיכה של חברי קדימה בבחירות אתמול. הם רצו שאני אתמוך ואעזור להם עם רוני בר-און. אני קיימתי את חלקי בעסקה והם הפרו אותה. אז מי ששקרן כדאי שיבדוק את עצמו". 

 

בר-און העדיף שלא להגיב לדברים. גורמים בכירים בקדימה מסרו בתגובה כי "חברי הכנסת של קדימה התבקשו להצביע אך ורק עבור המועמדים של קדימה. לא ניתנו הנחיות לגבי מועמדים אחרים. כל אמירה אחרת היא ספקולציה".

 

הוויכוח בין השניים נסוב סביב בחירתם אמש של נציגי הימין - דוד רותם ואורי אריאל - לתפקיד נציגי הכנסת בוועדה לבחירת שופטים. בהצבעה החשאית לבחירת נציג האופוזיציה גבר אריאל בפער של קול אחד בלבד על ח"כ בר-און, שבמפלגתו תקפו בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו. 

 

הח"כים נדרשו לבחור שני חברים לכהונה בוועדה. רותם קיבל 63 קולות, אריאל 59, ואילו בר-און 58. ח"כ איתן כבל מהעבודה קיבל 43 קולות. שני חברי הכנסת יצטרפו בוועדה לשרים יעקב נאמן וגלעד ארדן, לנשיאת בית המשפט העליון השופטת דורית ביניש ולשופטים אילה פרוקצ'יה ואדמונד לוי, ולשני נציגי לשכת עורכי הדין - פנחס מרינסקי ורחל בן-ארי.

 

ברקע להחלטת מליאת הכנסת, עומד מיני-עימות שהתרחש בימים האחרונים בכנסת בין הליכוד לקדימה. תחילה היה נראה כי ח"כ דוד רותם  יהיה נציג הקואליציה לכהונה בוועדה ואילו ח"כ רוני בר-און יהיה נציג האופוזיציה. אלא שאז החליט גם ח"כ אורי אריאל להיכנס למירוץ. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אתה שקרן". בר-און
צילום: גיל יוחנן
"המנהיגים שלך שקרנים". רותם
צילום: ירון ברנר
מומלצים