שתף קטע נבחר

האחים עופר: מוכנים להשתתף בדיון על הון ושלטון

המשפחה הביעה נכונות לשתף פועלה עם השדולה הפרלמנטרית למאבק בשחיתות, לאחר שהאחים סירבו להופיע היום בדיון שיזם יו"ר השדולה, ח"כ אריה אלדד, בנושא. בדיון היום הוקרן הסרט "שיטת השקשוקה" של מיקי רוזנטל

משפחת עופר הביעה היום נכונות לשתף פעולה עם השדולה הפרלמנטרית למאבק בשחיתות בדיון שיוזמת על קשרי הון ושלטון. האחים סמי ויולי עופר לא נענו להזמנת יו"ר השדולה, ח"כ ד"ר אריה אלדד (האיחוד הלאומי) להופיע היום בדיון שיזם בנושא.

 

 

עידן עופר, הבן והאחיין של סמי ויולי התנצל בשמם בפני ח"כ אלדד, ואמר כי הם מתקרבים בגילם לשנתם ה-90 והם אנשים חולים. עם זאת, אמר: "אנחנו נהיה מוכנים בשמחה וברצון להשתתף בדיון רציני על קשרי הון ושלטון, על המשמעויות וההשלכות של ההפרטה במשק הישראלי ועל האיזונים והבלמים שנדרשים כדי למנוע העדפות בלתי ראויות בממשק שבין החיים הציבוריים והחיים העסקיים".

 

ככל הנראה, סיבת היעדרם היא שבמרכז הדיון עמד הסרט "שיטת השקשוקה" של מיקי רוזנטל, שגם הוקרן בכנסת.

 

עידן עופר אמר שהסכמת המשפחה לשתף פעולה תהיה בדיון "שיהיה לגופו של עניין ולא לגופו של אדם, ושהסטנדרטים העתונאיים שיעמדו בבסיסו יהיו בהתאם לכללי האתיקה של מועצת העיתונות, ולא תוך רמיסתם, כפי שהדבר נעשה בסרט של רוזנטל".

 

הסרט סוקר מנקודת מבטו של רוזנטל את הנסיבות שבהן האחים עופר רכשו את השליטה בחברות ממשלתיות גדולות שיצאו להפרטה, במחירים ששילמו לממשלה מתחת לשוויים הריאלי בחלקם של מספר מפעלים, בבעיות זיהום הסביבה, ובקשרים האישיים של המשפחה עם נושאי משרה בכירים בממשלה ובתקשורת.  

 

בדיון נמסר לאחר הקרנת הסרט כי הסרט יוקרן בקרוב בערוץ 1. זאת לאחר דין ודברים של הערוץ שהחל לפני כעשרה חודשים בין רוזנטל והאחים עופר. עידן עופר אומר במכתבו לאלדד כי האחים ביקשו מהערוץ לתת אפשרות לתגובה הולמת מצידם. הערוץ נענה לבקשתם, ולדבריו עד לפני שבוע רוזנטל טרם הסכים, אך נראה מההודעה שנמסרה היום כי הוא הגיע להבנות עם הערוץ בעניין זה.

 

בהיעדרם הדיון שערכה השדולה לאחר ההקרנה היה קצר, בהשתתפות שני ח"כים בלבד מהאופוזיציה. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים