שתף קטע נבחר

מעלה: החברות תרמו 10.5 מיליון ש' ב-2008

מדובר בעלייה של כ-54% לעומת 2007, כך נמסר מארגון מעלה לאחריות תאגידית. בין החברות שקיבלו את הניקוד המקסימלי בנושא תרומה: אינטל ישראל, אסם, בנק הפועלים, ומיקרוסופט

ארגון מעלה חשף היום (ד') את דירוג 2009 לאחריות תאגידית של עסקים. החברות הציבוריות שזכו לציון הגבוה ביותר הן אורמת, אלביט מערכות, בנק הפועלים, דיסקונט, לאומי, גזית גלוב, טבע, מי עדן, סלקום, פרטנר, קבוצת ברן, רבוע כחול ושטראוס. החברות הפרטיות והממשלתיות: אי.סי.איי, אינטל, אפלייד, יוניליוור, מוטורולה, מיקרוסופט, נטפים, HP, רפאל ופרוקטר אנד גאמבל ישראל.

  

מהדירוג עולה כי הקצאת החברות לתרומות עלתה בשנת 2008 ב-54% לעומת השנה הקודמת, והסתכמה ב-10.5 מיליון שקל. החברות שקבלו את הניקוד המקסימלי בנושא תרומה הם: אינטל ישראל, אסם, בנק הפועלים, החברה המרכזית לייצור משקאות קלים, טבע, יוניליוור ישראל, כלכלית ירושלים, מבני תעשיה ומיקרוסופט.   

 

כמו כן, לפי הדו"ח, 60% מהחברות הציבוריות דיווחו ב-2008 כי עודדו גיוס עובדים ממגזר המיעוטים, לעומת 33.3% בשנה שקמה לה.  

 

בדירוג משתתפות 62 חברות, המעסיקות 139 אלף עובדים ומייצגות מחזור של כ-227 מיליארד שקל, המהווה 44.3% מהתוצר העסקי. השנה הצטרפו לדירוג פז, מכתשים אגן, פסגות, חישולי כרמל ופריגו. שלוש חברות יצאו מהדירוג - אלרון, NDS ועלבד. 

 

החברות הציבוריות שהציגו את העלייה הגבוהה ביותר בדירוג (15% ומעלה) הן אורמת, אי.סי.איי, אלרוב, אלוני חץ, בנק אגוד, בנק דיסקונט, גזית גלוב, גיוון אימג'ינג, הפניקס, הראל, נטפים, פלסאון, רבוע כחול, הום סנטר ותעשיות ים המלח.

  

הליך הדירוג מבוצע כל שנה בשיתוף עם חברת הדירוג S&P מעלות, על בסיס חישובי שגובש במקנזי ישראל. תהלך הדירוג מבוקר על ידי משרד ארנסט אנד יאנג. הדירוג כולל שלוש דרגות: פלטינה (הדירוג הגבוה - 14 חברות ציבוריות, 11 פרטיות), זהב (12 ציבוריות, 8 פרטיות) וכסף (12 ציבוריות, 5 פרטיות).

  

מומו מהדב, מנכ"ל מעלה, אמר: "דירוג מעלה מראה באופן גורף ומתמשך על עלייה שנתית קבועה בביצועי החברות, דבר המעיד על תרומת הדירוג לשיפור מתמשך בביצועי החברות המשתתפות לאורך זמן. אנו רואים כיצד הדירוג מסייע בהגדרת האמצעים והצעדים הנחוצים לשיפור המדיניות, הנהלים והביצועים בתחום האחריות התאגידית. 

 

צביו זיו, יו"ר מעלה והמנכ"ל היוצא של בנק הפועלים, אמר: "המשק הישראלי מצוי בעיבורה של סערה. קשה לנו להתנבא בשעה זו אם אנו במרכזה או בשוליה, אך דבר אחד ברור - השפעתה מהותית, וייקח עוד זמן עד שתחלוף (...) אני קורא לחברות ולגופים העסקיים בישראל, להצטרף, דווקא עכשיו, לדירוג מעלה. אין לי ספק כי החוסן הטמון במהלך כזה, הוא חלק מתעודת הביטוח שכל חברה וארגון חייבים בה, וכי את פירותיו של מהלך זה יקצרו תוך זמן קצר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
המשק בתקופה סוערת. זיו
צילום: צביקה טישלר
מומלצים