שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  הפגנה נשית
  לשם מה מפגינות הנשים בתמונה? אנציקלופדיה ynet מציגה חידה חדשה מבית היוצר של "מסדר זיהוי" ופתרון לחידה הקודמת

  בפעם הקודמת הופיע במסדר זיהוי בניין חריג למדי. חלקכם הצלחתם לנחש כי מדובר ב"בית הספירלה" ברמת גן. הבניין תוכנן על ידי האדריכל צבי הקר, בנייתו נערכה כשש שנים והושלמה ב-1990. הבניין מעוצב כהגדלה של מדרגות ספירליות. תכנונו מתבסס על הגיאומטריה של צורת הספירלה והשפעתה החזקה מכתיבה את החלוקה הפנימית, מיקום העמודים וצורת המבנה. הבניין מוקף במרפסות לא מקורות וכל דירותיו פונות לתוך חצר פנימית הממוקמת במרכזו. הבניין מחופה בטיח ובאבנים ורודות, שברי זכוכיות ופח. לדברי המתכננים, נבחרו חומרים אלה כתזכורת לבנייה ענייה ולשכונות ישנות.

   

  סיפורים רבים קיימים סביב בניין הספירלה, דוגמת הסיפור שמגוריו של הקר בסמוך לאתר הבנייה אפשרו לו להמשיך ולתכנן את המבנה תוך כדי הבנייה, מה שלפי הרכילות האריך את זמן הבנייה והוציא את הקבלן מדעתו. סיפור אחר טוען שהקר הדביק חלק מחיפוי האבן והזכוכיות במו ידיו.

   

  הקר, שקיבל ביחד עם האדריכל רם כרמי, את פרס רכטר לאדריכלות בשנת 99', הגדיר את הבניין כ"מגדל בבל מיניאטורי, המדבר בשפות שונות על נושאים שונים כמו מצב האדם, חיבור בין חומר לפעולה, קונסטרוקציה ואדריכלות". שמואל גרובשטיין, שהשתתף בתכנון הבניין, אמר עליו כי: "הוא נראה כאילו סופה עברה ברמת גן ואספה את כל הגרוטאות מהגגות והחצרות של העיר ובסיבוב אחד יצרה את הספירלה".

   

  והנה חידה חדשה: יודעים לשם מה מפגינות הנשים בתמונה?

  (צילום: חנניה הרמן, לע"מ)

   

  יודעים את התשובה? כתבו אותה בתגובות לכתבה. בקרו במדור ביום ראשון הבא ותקבלו את הפתרון וכמובן גם חידה חדשה.

   

  לכל חידות מסדר זיהוי

   


   

  אנציקלופדיה ynet מכילה מגוון עצום של ערכים וחיונית לתהליכי למידה והעשרה כמקור מידע מוביל, אמין ובטוח. ערכי האנציקלופדיה נכתבים ונערכים על-ידי צוות עורכים מקצועי, ומשולבים בהם סרטונים, מצגות ועוד.

   

                           לרכישת מינוי לאנציקלופדיה ynet 


    

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הפגנה נשית"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חנניה הרמן, לע"מ
  150. הפגנה נשית
  צילום: חנניה הרמן, לע"מ
  "בית הספירלה" ברמת גן
  צילום: גבי ברנשטיין
  מומלצים