שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אחרי ההצהרות: ברקת שוקל סגירת חניון ספרא

  בעקבות המהומות בירושלים בשבת שעברה, שמע ראש העיר את המלצת מפקד המחוז לסגור את חניון ספרא בשבת והודיע כי ישקול את הבקשה "ואת רצינות הפתרונות החלופיים המוצעים"

  לאחר שעמד על שלו בתוקף והודיע תחת כל עץ רענן כי לא יוותר על פתיחת חניונים בשבת, נראה הערב (יום ה') כי הלחצים הגדולים אשר מופעלים על ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, עושים את שלהם. בעקבות בקשתו של מפקד המחוז, אהרן פרנקו, לסגור את חניון ספרא לשבועיים, הודיע ברקת כי ישקול את הבקשה.

   

  פחות משבוע לאחר הודעתו של פרנקו בדבר חשיבות של פתיחת החניון בשבת, חזר בו מפקד המחוז עצמו מדבריו. אחת הסברות שעולות בקרב גורמים חרדים בעיר היא שהוא מנסה לסייע לראש העיר "לרדת מהעץ" של פתיחת החניון, שהצית מהומות בעיר בשבת שעברה.


  פרנקו לפני הפגישה עם מנהיגי החרדים (צילום: משה ויגנפלד, אתר חרדים) 

   

  מעיריית ירושלים נמסר בתגובה כי "בהמשך למגעים ולשיחות הממושכות בין הצדדים פנה מפקד מחוז ירושלים במשטרה לראש העיר ולחרדים בבקשה למצוא חלופות אשר יקטינו את החיכוך והמתח בירושלים. הוא ביקש מראש העיר לבחון את סגירת חניון ספרא במטרה למצוא פתרון חלופי תוך שבועיים. ראש העיר בוחן בשעות אלה את הבקשה ואת רצינות הפתרונות החלופיים המוצעים".

   

  ברקת נועד הלילה עם גורמים חרדים בבירה במטרה למצוא פתרון לסוגיית פתיחת חניון ספרא. הצדדים לא הצליחו לגבש פשרה בסוגייה הבוערת, אולם סיכמו להמשיך במגעים היום.

   

  החרדים: סוכם כי החניונים לא ייפתחו בשבת 

  הערב הודיעו ראשי העדה החרדית כי לא יקיימו את עצרת התפילה שתוכננה להתקיים ברחוב בר אילן בבירה, לאחר שלטענתם סיכמו עם המשטרה כי לא ייפתח חניון ספרא או כל חניון אחר במהלך השבת.

   

  בתום פגישה שקיימו עם מפקד מחוז ירושלים ניצב אהרון פרנקו, מסר יושב ראש ועדת השבת של העדה, הרב יוסף רוזנפלד, כי פרנקו הבטיח להמליץ על סגירת החניונים בשתי השבתות הקרובות ולהמשיך את ההידברות בין הצדדים.

  ניצב פרנקו הגיע ל"בית זופניק" - משרדי העדה החרדית בשכונת גאולה בירושלים - שם נפגש עם מנהיג העדה, הרב יצחק טוביה וייס, ורבני בית הדין שלה.

   

  וייס האשים בפגישה את המשטרה והעירייה כי הם מרשים לעצמם לחלל את ירושלים כיוון שמדובר ביהודים, אך "אם מדובר היה במכה או במדינה – זה לא היה קורה". מפקד המחוז השיב לו כי קדושתה של העיר חשובה לו, וכמוה גם השלום והשלווה בין תושביה. "אני פועל להשיג שקט ולגמור את הסיפור", אמר.

   

  בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ברקת. יישקול פתרונות חלופיים
  צילום: דודי ועקנין
  המהומות בשבוע שעבר. יהיה שקט בשבת?
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים