שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  השר הרשקוביץ: נתניהו דבק בעקרונות לאומיים

  יומיים לפני נאום בר אילן - עולים לרגל כמה משרי הימין, בניסיונות אחרונים להשפיע על ראש הממשלה. ח"כ אורלב מהבית היהודי: "יצאתי רגוע מכפי שנכנסתי. התרשמתי שלא תהיה רעידת אדמה". שרי ש"ס מבקשים: לשמור על היחסים עם ארה"ב - ולדבוק בעקרונות

  לחצים אחרונים מימין על ראש הממשלה, יומיים לפני נאומו המדיני בבר אילן. "התרשמתי שנתניהו לא שינה את עורו ונותר דבק בעקרונות הלאומיים", אמר הבוקר (יום ו') השר דניאל הרשקוביץ, יו"ר הבית היהודי, עם צאתו מפגישה עם ראש הממשלה.

    

  שרי הימין בהם שרי ש"ס, הבית היהודי וכמה משרי הליכוד ממשיכים

  בלחצים כבדים על ראש הממשלה כדי שלא יתקפל מול תביעות הקהילה הבינלאומית וממשל אובמה בראשה בנאום המדיני החשוב שהוא עתיד לשאת ביום ראשון.

    

  ח"כ זבולון אורלב (הבית היהודי) אמר לאחר הפגישה: "יצאתי רגוע מכפי שנכנסתי. התרשמתי שלא תהיה רעידת אדמה. עם זאת, אני דרוך לקראת נאומו של נתניהו". 

   

  לנתניהו תוכנן היום לוח זמנים עמוס בפגישות, שבהן יישמעו בעיקר הניסיונות מצד ימין. השר הרשקוביץ הוסיף עם צאתו מהפגישה: "מניעת הגידול הטבעי בהתנחלויות תהיה צעד בלתי מוסרי שלא נוכל להשלים עימו. נוסחת שתי המדינות לשני העמים אינה מציאותית וסותרת את עמדות הליכוד".

   

  הרשקוביץ ואנשי סיעתו אינם מסתפקים בכך ופועלים בקרב שרים בימין, בראשם שרי הליכוד, כדי להפעיל לחץ מתמשך על נתניהו.

    

  ש"ס: להישאר קרובים לארה"ב - ולשמור על העקרונות

  שרי ש"ס ביקשו להדגיש בפגישה עם נתניהו כי "יש לשמר את היחסים הטובים עם ארצות הברית, אך אין לפגוע בעקרונות על פיהם הוקמה הממשלה הזאת". השר ישי אמר לנתניהו בפגישה: "יש קריטיות בחשיבה על שמירת ההתפתחות הטבעית בהתנחלויות. עם זאת יש להימנע מעימות עם ארצות הברית".

   

  בכירים בש"ס אמרו כי לצד סוגיית ההתנחלויות - יש לתבוע מהפלסטינים מלחמה בטרור, הפסקת ההסתה והכרה בישראל כמדינה יהודית.

   

  הלחצים המופעלים על נתניהו טרם הנאום מתרחשים גם בזירה הבין לאומית. הממונה על יחסי החוץ באיחוד האירופי, חוויאר סולאנה, הביע תקווה כי ראש הממשלה יתחייב לפתרון שתי המדינות.

  במקביל, הצטרף גם מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, לנשיא ארצות הברית, ברק אובמה, בקריאה להקפיא את הבנייה בהתנחלויות.

    

  סולאנה נפגש ברמאללה עם ראש הממשלה הפלסטיני, סלאם פיאד, וקרא לישראל לשים קץ לבנייה בהתנחלויות, להתחייב לפיתרון של שתי מדינות, ולחדש את המשא ומתן עם הפלסטינים. סולאנה סירב לומר מה עשויה להיות תגובת האיחוד האירופי אם נתניהו ימשיך להימנע מתמיכה בפיתרון זה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הרשקוביץ. התרשם ונרגע?
  צילום: גיל יוחנן
  ישי. גם וגם
  צילום: גיל יוחנן
  צילום: דודי ועקנין
  נתניהו. מה יגיד בנאום?
  צילום: דודי ועקנין
  מומלצים