שתף קטע נבחר

Windows 7 תשווק באירופה בלי דפדפן

האיחוד האירופי איים בעוד קנסות על פגיעה בחוקי תחרות, ומיקרוסופט מוציאה את האקספלורר ממערכת ההפעלה

מיקרוסופט הודיעה כי בעקבות לחצים רגולטוריים, החברה תסיר את הדפדפן אינטרנט אקספלורר מהעותקים של מערכת ההפעלה Windows 7 שיימכרו באירופה. מועד ההשקה צפוי ב-22 באוקטובר הקרוב, והלקוחות באירופה יוכלו לבחור בעצמם איזה דפדפן הם רוצים להתקין.

 

"אנחנו מחוייבים להשיק את Windows 7 באותה עת כמו בשאר העולם, ונציית לחוקי התחרות המקומיים בהשקת המוצר", מסר סגן היועץ המשפטי של מיקרוסופט, דייב היינר, בהודעה כתובה לתקשורת. מי שירצה בכל זאת את הדפדפן של מיקרוסופט, יוכל להתקין אותו בעצמו.

 

בינואר האחרון, האיחוד האירופי הורה למיקרוסופט להפסיק לשווק את מערכת ההפעלה Windows עם הדפדפן אינטרנט אקספלורר, בגלל הפרת חוקי הגבלים עסקיים. "כבילת ה-IE למערכת ההפעלה פוגעת בתחרות, מונעת חדשנות ומפחיתה את אפשרויות הבחירה שיש לצרכן", מסר האיחוד, ונימק כי המובילות של מיקרוסופט בתחום מערכות ההפעלה סיפק לה עד עתה יתרון לא הוגן גם בתחום הדפדפנים.

 

צעד שיעזור לגוגל?

היינר אמר כי מיקרוסופט מקווה כי הסרת IE ממערכת ההפעלה החדשה תחזק את הטענה של מיקרוסופט, לפיה החברה לא כובלת מוצר אחד שלה באחר כדי להרוג את המתחרים. האנליסט מייקל צ'רי מרדמונד, וושינגטון, מפרש את הצעד כנסיון של מיקרוסופט להקל על החדירה של Windows 7 לשוק.

 

שיווק Windows 7 ללא דפדפן תאפשר לקמעונאים ליצור שיתופי פעולה עם יצרניות דפדפנים אחרות, כמו גוגל או מוזילה, ולשווק מחשבים עם דפדפנים אלטרנטיביים מותקנים מראש. "לגוגל, שמפתחת את Chrome, בהחלט יש את הכסף להשקיע בשיתוף פעולה כזה", אמר צ'רי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים