שתף קטע נבחר

ליברמן: לפעול באופן בלתי מתפשר מול איראן

בישראל מגיבים לתוצאות הבחירות באיראן. שר החוץ, אביגדור ליברמן, אמר כי "הבעיה שמציבה טהרן בפני הקהילה הבינלאומית - אינה פרסונלית אלא נובעת ממדיניותה". הוא קרא לפעול בנחישות מול תוכנית הגרעין

שר החוץ, אביגדור ליברמן, קורא לעולם להתעורר בעקבות תוצאות הבחירות באיראן, ואומר כי הבעיה עם הנשיא אחמדי-נג'אד אינה אישית, "נוכח המדיניות הנמשכת של טהרן, וביתר שאת לאור ניצחונו והמשך שלטונו של מחמוד אחמדי-נג'אד, על הקהילה הבינלאומית להמשיך ולפעול באופן בלתי מתפשר למניעת התגרענות איראן".

 

בהודעה שפרסם, קרא ליברמן לפעול גם "להפסקת פעילותה של איראן בסיוע לארגוני הטרור וערעור היציבות במזרח התיכון". לדבריו, "הבעיה שמציבה טהרן בפני הקהילה הבינלאומית - אינה פרסונלית אלא נובעת ממדיניותה".

 

המשנה לראש הממשלה, סילבן שלום, אמר מוקדם יותר כי "הבחירה באחמדי-נג'אד משדרת מסר ברור לעולם, שהמדיניות הנוכחית זוכה לתמיכה רחבה ולפיכך היא תימשך. על ארצות הברית והעולם החופשי לעשות הערכה מחודשת של המדיניות כלפי איראן בנוגע לתוכנית הגרעין שלה". באירוע "שבתרבות" במוזיאון תל-אביב, אמר השר שלום: "תוצאות הבחירות באיראן מתפוצצות בפנים של אלה, שחשבו שאיראן בנויה לדיאלוג אמיתי עם העולם החופשי, בהפסקת תוכנית הגרעין שלה".

 

סגן שר החוץ, דני איילון, אמר: "אם היה צל של תקווה לשינוי באיראן, בחירתו המחודשת של אחמדי-נג'אד מבטאת יותר מכל את הגברת האיום האיראני". הוא הוסיף: "עם פרסום התוצאות, על הקהיליה הבינלאומית לעצור את הגרעין והטרור האיראני לאלתר. בישראל מלכתחילה לא היו אשליות לגבי הבחירות, כיוון שבנושא הגרעין והטרור לא היה הבדל מהות בין המועמדים".

 

השר יוסי פלד הזהיר כי "התוצאות מסמנות במשנה תוקף כי איראן היתה ועודנה האיום הגדול ביותר על העולם החופשי". הוא קרא לקהילה הבינלאומית "לבחון מחדש את מדיניותה כלפי תוכנית הגרעין האיראנית ולהפעיל סנקציות חריפות יותר נגד השלטון באיראן". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתריע. ליברמן
צילום: גיל יוחנן
המהומות ברחובות טהרן
צילום: AP
לא בעיה אישית. אחמדי-נג'אד
צילום: AP
מומלצים