שתף קטע נבחר

בני בגין: מסתייג, אבל נתניהו אמר דברים חשובים

למרות התנגדותם לרעיון שתי המדינות, מתייצבים שרים בליכוד לימינו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. השר בני בגין אמר ל-ynet: "אף שאני מסתייג ממרכיבים מסוימים בנאומו, הרי שראש הממשלה אמר דברים חשובים הנוגעים לשורשי הסכסוך"

שרי הליכוד - גם כאלו שמתנגדים לרעיון המדינה הפלסטינית - נמנעים בינתיים מעימות פומבי, ומתייצבים הבוקר (יום ב') לימינו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שאמר אמש בנאום בר-אילן כי "נהיה מוכנים בהסדר שלום עתידי להגיע לפתרון של מדינה פלסטינית מפורזת לצד המדינה היהודית". בשיחה עם ynet, אמר השר בני בגין: "אף שאני מסתייג ממרכיבים מסוימים בנאומו, הרי שראש הממשלה אמר דברים חשובים הנוגעים לשורשי הסכסוך".

 

לדברי בני בגין, ראש הממשלה "הביא בפני הציבור מסכת של עובדות שלעתים נעלמות מהשיח הציבורי בארץ ובעולם. כמו למשל מדוע אנחנו כאן? אנחנו כאן לא עקב ייסורים, אלא מתוך זכותנו ההיסטורית. זאת בניגוד למי שטוענים שמדינת ישראל קמה עקב השואה. ראש הממשלה אמר יפה ונכון שאילו היתה מדינת ישראל אולי לא היתה מתרחשת השואה".

 

נאום נתניהו - הסיקור המלא ב-ynet

 

"צריך לזכור מהיכן צצו שורשי הסכסוך, צריך לזכור מי התעלם מהיד המושטת וסירב לשלום. כך שגם אם יש לי הסתייגויות מחלקים בנאום, הרי שדברי ראש הממשלה חשובים", סיכם בגין. ימים ספורים לפני הנאום החשוב, התייצב בגין נגד רעיון שתי המדינות, "הפלסטינים לא מעוניינים בשתי מדינות, אלא בשני שלבים: not two states, two stages. שתי מדינות בדרך למדינה אחת - פלסטין". 

 

שר ההסברה, יולי אדלשטיין, אמר בשיחה עם ynet: "אני חושב שראש הממשלה בנימין נתניהו הוכיח אמש למה דווקא הוא צריך לעמוד בראש מדינת ישראל בימים קשים אלה. נאומו, בניגוד לפרשנויות ולפרשנים המדברים עליו כאשף הסברה, משקף את הסיטואציה המורכבת שאנו נמצאים בה". 

 

גם אדלשטיין הסתייג ממספר דברים ששמע, "אין ספק שלא הייתי חותם על כל מילה בנאום נתניהו, ודאי שלדעתי המדינה הפלסטינית היא לא משהו שאנחנו צריכים לשאוף אליו. עם זה, אני מבין את הלחצים המופעלים על ראש ממשלת ישראל. ראינו כאן הבנה ברורה של מנהיג שיודע מה עומד לפניו, אבל מבין עם זאת שמדובר בתהליך ארוך עדיין שלא קורה מיד. טוב שכך, כי את התוצאות של קיצורי הדרך בשנים האחרונות, כבר ראינו לאן הן מובילים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בני בגין. "נתניהו הביא מסכת של עובדות"
צילום: ירון ברנר
נאום בר-אילן
צילום: AP
מומלצים