שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שמעון פרס סופרסטאר

  הנשיא פרס מוציא אלבום? מתברר שכן, בערך. "תפילה בדרך" הוא שמו של פרויקט המקבץ שירים שכתב נשיא המדינה, בהפקתו של המלחין קובי אשרת. בואו לראות את השיר הראשון מהפרויקט, בביצועו של אריק סיני

  בחודש אוגוסט הקרוב יחגוג נשיא המדינה שמעון פרס את יום הולדתו ה-86 באירוע שיערך לכבודו בשכונת התקווה. מלבד הענקת חברות כבוד באמ"י לנשיא, יושק באותה הזדמנות גם אלבום שירים פרי עטו של הנשיא, שנקרא "תפילה בדרך". המדובר בפרויקט עליו עובד המפיק והמלחין קובי אשרת כבר קרוב לשנתיים.

   

  השיר "בתל אביב הייתי נער" בביצועו של אריק סיני, היוצא בימים אלה, הוא למעשה הסנונית הראשונה מהפרויקט. השיר החדש, אגב, גם נכלל באלבום האוסף "אני תל אביבי" שערך סאבלימינל. בואו להתרשם.

   

  "הפרויקט של הפקת אלבום לנשיא המדינה החל למעשה ב-1974", מספר אשרת. "יפה ירקוני הביאה לי טקסט שנקרא "שבחי קליה" שבו הנשיא מתאר את קליה כאישה יפה, כשההרים מסביב הם כמו מחזרים. זה השיר הראשון של נשיא המדינה שיצא לי להלחין והוגנב לי בעצם ללא ידיעתו.

   

  "אני מעריץ גדול של האיש ותמיד עקבתי אחרי פועלו. במשך הזמן העבירו לי שירים שלו בחשאי ,כמו שיר שנקרא 'תפילה בדרך', שהוא בעצם ה'אני מאמין' שלו, שאותו הלחנתי. הסתבר לי שעוד אנשים הלחינו משיריו, כמו קורין אלאל, שלמה גרוניך ועוד.


  אריק סיני. מבצע את הסינגל הראשון מהפרויקט (צילום: אבי חי)

   

  "כשפרס נבחר לנשיא, יצרתי קשר עם יונה בר טל, העוזרת האישית שלו, והחלטנו לעשות מעשה: אספנו שירים רבים שהוא כתב, חלקם אפילו בישיבות ממשלה, וחילקתי את זה לחברים טובים שלנו, כמו מתי כספי, שלמה גרוניך, מירי מסיקה, גליקריה, ארקדי דוכין, יזהר כהן, אריק סיני ועוד.

   

  "אני לא רוצה לקרוא לו משורר, כדי שלא ישוו אותו לאלתרמן, אבל הוא כותב באמת נפלא, מאוד רגיש, מאוד רומנטי, מלא צבעים ועם הרבה הומור. זה תקליט מאוד צבעוני, עם הרבה סגנונות מוזיקליים, כשהחוט המקשר הוא השירים של הנשיא. כל הפרויקט הזה נעשה בהתנדבות מלאה".

   

  מה הייתה תגובתו לרעיון שמאחורי האלבום?

   

  "האמת היא שהוא לא ידע עליו, ואנחנו עשינו את זה לא כל כך בידיעתו. הוא שמע לראשונה את כל 12 השירים שכבר הכל היה גמור. כשבאתי להראות לו את העותק הראשון של האלבום, הוא הכניס אותי ללשכתו, ישבנו ושמענו יחד את כל השירים. כולו היה מלא חיוכים של אושר. גרמנו לו המון נחת וזה נפלא לראות כמה הנפש שלו צעירה, כמה הוא מתרגש בקלות מדברים יפים".

   

  ואתה התרגשת?

   

  "ודאי, זה המעט שיכולנו לעשות בשביל איש כל כך גדול. מעט מאוד יודעים במדינה הזאת מה הוא באמת עשה. הוא אוהב תמיד להשאיר את זה סגור ומוצנע, כי ככה הוא. נוסף לכל, הוא איש ספר אמיתי, איש רוח ומנהיג גדול".

   

  איך משיגים את האלבום הזה?

   

  "בעניין המסחרי אנחנו לא ננהג כמו באלבום רגיל. לא יהיה ניתן להשיגו בחנויות ואי אפשר יהיה לקנות אותו, כי הוא לא נולד להיות מסחרי. הוא כמובן יהיה בכל תחנות הרדיו, ותימצא מטרה טובה למענה נעשה משהו עם האלבום. מובן שהנשיא יכול להעניק את האלבום כמתנה לידידים שלו. האלבום עוצב בצנעה כשהציורים והאיורים המעטרים אותו הם ציוריו של הצייר ראובן רובין".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות יוסף אבי יאיר אנגל (ג'וחא)
  אשרת עם פרס. מאוד רגיש, מאוד רומנטי
  באדיבות יוסף אבי יאיר אנגל (ג'וחא)
  סיני. משתתף לצד מתי כספי, מירי מסיקה ועוד
  צילום: אבי חי
  לאתר ההטבות
  מומלצים