שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  נבדקת אצל רופא עצמאי? קופ"ח אחראית למידע
  בהנחיה שהוציא אמש (ד') משרד המשפטים הוא מטיל על קופות החולים את האחריות לשמירת המידע הרפואי של המבוטחים – גם בזמן קבלת שירות מגורם חיצוני, כמו מעבדה או רופא עצמאי
  אמש (ד') הוציאה הרשות למשפט, טכנולוגיה ומידע במשרד המשפטים הנחיה חדשה לקופות החולים. משמעות ההנחיה היא הטלת האחריות הכוללת לפרטיות המידע הרפואי של המטופלים על קופות החולים – גם אם המבוטח מקבל שירות מגורם חיצוני העובד עם הקופה.

   

  בראיון ל-ynet אומר יורם הכהן, ראש הרשות למשפט, טכנולוגיה ומידע במשרד המשפטים כי בעבר הייתה אי בהירות בנושא – על מי מוטלת האחריות לאבטחת

  המידע הרפואי הרגיש של מבוטחי קופות החולים.

   

  הכהן מסביר כי ההנחיה קובעת כי גם אם המטופל מקבל שירות אצל רופא עצמאי, אפילו כזה העובד עם כמה קופות חולים במקביל, בהנחה שהקופה היא זו שמספקת לו את מערכת המחשוב ואת הגישה לנתונים (וגם אם לאו) היא זו שאחראית לאבטחת המידע. זאת, על אחת כמה וכמה שהיא הגוף בעל היכולות שבו גם נמצא הידע והנהלים לשמירה על פרטיות המבוטחים.

   

  הנחיה זו תקפה גם למכוני הדמיה קטנים, מרפאות פרטיות, מעבדות ושאר נותני שירותים העובדים עם הקופה. במקרה של גופים רפואיים גדולים, יש להסדיר באופן חוזי את האחריות ואופני הטיפול באבטחת המידע הרפואי.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לא משנה איפה תבדקו, המידע באחריות קופ"ח
  צילום: Index open
  מומלצים