שתף קטע נבחר

ח"כ דנון לאופוזיציה: שמח שחרם הפולישוקים נגמר

האופוזיציה לקחה פסק זמן מהמחאה וחבריה התייצבו לדיון בוועדת הכנסת. ח"כ אלקין מהליכוד אמר: "אני שמח שהם איתנו". ח"כ יואל חסון מקדימה ענה: "אל תתרגל". ח"כ דנון הזכיר את סדרת הטלוויזיה

מתח רב שרר הבוקר (יום ה') בדיון בוועדת הכנסת, בעקבות הגעת חברי הכנסת מהאופוזיציה לדיון בפיצול חוק ההסדרים. לא מעט עקיצות נזרקו בין הצדדים.

 

חברי האופוזיציה לקחו פסק זמן ממחאתם, אולם לא חסכו בביקורת כלפי הקואליציה: חבר הכנסת יואל חסון (קדימה) מחה על "סתימת הפיות", לדבריו, וכינה את יו"ר הקואליציה זאב אלקין (ליכוד) "דיקטטור".

 

"אתה מפסיד נקודות, אתה מתנהג כמו דיקטטור, אנחנו לא ניתן לזה להמשיך. יש פה בית דמוקרטי, תבין את זה, ואנחנו נבחרנו כדי לייצג את הציבור שלנו", קרא חסון. "צר לי שחברי כנסת מהאופוזיציה הופכים דיון רציני וחשוב לגן ילדים ועסוקים רק בצעקות ובהשמצות אישיות במקום לקיים דיון ענייני", טען אלקין בתגובה.

 

מוקדם יותר התייחס ח"כ אלקין להגעת נציגי האופוזיציה - שלקחו פסק זמן מהחרמת הדיונים - לדיון ואמר: "אני שמח על כך, זה דבר כתיקונו. אני שמח שהם איתנו". חסון מקדימה השיב לו: "אני מציע לך לא להתרגל". אלקין המשיך בשלו: "ודאי שהם יתרמו את תרומתם החשובה לדיון".


הצד של הקואליציה. ריבלין ואלקין (צילום: דודי ועקנין)

 

כמה דקות לאחר מכן העיר ח"כ דני דנון מהליכוד, תוך שהוא מזכיר את סדרת הטלוויזיה שבה הוצגה דמות נלעגת של שר: "אנחנו שמחים שחזרתם ושחרם ה'פולישוקים' נגמר".

 

לאחר מכן, כאשר דיבר יו"ר הכנסת ח"כ ראובן ריבלין על חוק ההסדרים המשיך לו ח"כ חסון בטון מלחמתי: "הממשלה הזו היתה מעדיפה שלא תהיה בכלל כנסת".

 

לאחר מכן אמר ח"כ חסון בעניין חוק ההסדרים: "אנחנו לא חותמת גומי של הממשלה, וגם חברי הקואליציה מאמינים בזה". ריבלין השיב: "... לא חותמת גומי של אף ממשלה, וכך ימשיך להיות". ח"כ דנון העיר: "אם הם לא יחרימו את הישיבה..." וח"כ חיים אורון ממרצ צעק לו: "די, קשקשן".


הצד של האופוזיציה. אורון וחסון (צילום: דודי ועקנין)

 

כאשר הפנתה יו"ר סיעת קדימה, ח"כ דליה איציק, שאלות למנכ"ל האוצר, נרשם עימות גם בינה לבין ח"כ אלקין. במהלך דבריה ביקש ממנה הח"כ מהליכוד לסיים את השאלה, ואיציק הטיחה בו: "אני מסיימת... אתם סותמים לנו את הפיות כבר חודש וחצי". אלקין השיב: "חס וחלילה", וח"כ חסון הטיח בו: "תתרגל לשמוע דברים שאתה גם לא אוהב". בתגובה השיב יו"ר הוועדה: "אני שמח מאוד לשמוע דברים שאני לא אוהב, אבל אנחנו ניצמד לדברים של הדיון".

 

ח"כ אחמד טיבי מרע"מ-תע"ל הודה בשיחה עם ynet כי האווירה

 בין האופוזיציה לקואליציה עדיין מתוחה. טיבי אמר: "עדיין קיים מתח מסוים בין הקואליציה לאופוזיציה, אולם ישיבה זו חשובה כי היא יכולה לקבוע גורלות של נושאים חשובים בחיי כולנו".

 

ביום שלישי החליטו באופוזיציה, בצעד דרמטי, להחרים את הדיונים במליאה ובוועדות הכנסת. אתמול החרימה האופוזיציה גם את הדיון וההצבעה על הצעת חוק התקציב בקריאה ראשונה, ובנוסף ביטלה את הדיון המיוחד שאמור היה להתקיים לבקשתה בנושא מדיניות ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ובנוכחותו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ דנון. השוואות לטלוויזיה
צילום: דודי ועקנין
ח"כ איציק. סותמים פיות
צילום: דודי ועקנין
המליאה הריקה, בעקבות חרם האופוזיציה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים