שתף קטע נבחר

תאונת הקטנוע: הפתק האחרון של דנית מרעננה

דנית בראל בת ה-17 יצאה בליל שבת עם חברהּ, ורכבה עמו על קטנוע. הם התנגשו בעץ ודנית נהרגה. אחיה: "היא פרחה בעקבות הקשר עם החבר". בערב שלפני, השאירה לאמה פתק

"אמא בוקר טוב. הלכתי לישון אצל דניאל, כי חזרנו מאוחר מהיציאה. מחר אנחנו נוסעות לים או שניכנס אליה לבריכה. נדבר מחר. אוהבת דנית".

 

הפתק השגרתי הזה, שהצמידה דנית בראל בת ה-17 במגנט על המקרר, נותר אות החיים האחרון ממנה, לאחר שנהרגה בתאונת דרכים ברעננה, שעות ספורות לאחר שיצאה מהבית, בעת שרכבה על קטנוע עם חברהּ בן ה-20. 

 

שלשום היה היום האחרון ללימודיה בכיתה י"א בבית הספר התיכון "אביב" ברעננה, במגמת כימיה ומדעי הסביבה. בלילה עלתה על הקטנוע של החבר שלה, ש', שסיים משמרת במסעדה ברמת-השרון. השניים נסעו ברחוב אחוזה, פנו שמאלה לרחוב ירושלים. מסיבה לא ברורה, איבד ש' את השליטה על הקטנוע, עלה על אי תנועה והתנגש בעץ. דנית פונתה במצב קשה לבית החולים מאיר בכפר-סבא, שם נפטרה מפצעיה.

 

בזמן התאונה, ישנו הוריה ואחיה של דנית. מתן (20), האח הגדול, סיפר כי בלילה שמע את הטלפון של אמו מצלצל. "היתה לי הרגשה לא טובה, ואז צלצל הטלפון בבית. בצד השני היתה אחותו של ש', שאמרה שהוא ודנית עשו תאונה והם בבית חולים. אמא צעקה 'היא מתה, היא מתה'. מצאנו על המקרר את הפתק שדנית השאירה. נסענו לבית החולים ושם התברר לנו כי אכן דנית מתה ושהחבר שלה נפצע באורח קל. הוא ניגש אלי וסיפר כי רכב פגע בהם ונמלט מהמקום וכתוצאה מכך הם התנגשו בעץ. מאוחר יותר התברר לנו שזה לא נכון".

 

על מיטתה של דנית מונחים דובוני פרווה, וכרית עליה מודפס "יש קשרים שלעולם לא נפרמים". "עכשיו הקשר שלהם נפרם לעולם", אמר האח מתן. על השולחן עדיין מונחים מבחניה של דנית מבית הספר, בהם קיבלה ציונים גבוהים. כשמתן נכנס לעמוד של אחותו בפייסבוק, הוא רואה שחבריה כתבו: "יהיה זכרך ברוך", ומתקשה לעצור את דמעותיו.

 

לפני חמש שנים עברה המשפחה מהרצליה לרעננה. האח מתן: "היא היתה ילדה מקסימה שאהבה את החיים. תלמידה מצטיינת. היא דאגה מאוד להורים ועזרה הרבה לאמא.

 היא פרחה ושמחה בעקבות הקשר עם ש'. הקריבה הרבה בשביל הקשר איתו. אני בעבר עשיתי תאונות דרכים עם קטנוע ונפצעתי. ההורים היו בטוחים שש' אוסף אותה ברכב. אני מבקש מהצעירים להנציח אותה בכך שיהיו זהירים בדרכים".

 

ראש מדור תאונות דרכים במרחב שרון במשטרה, פקד צחי הכט, אמר: "מצאנו במקום התאונה שתי קסדות. אנחנו בודקים אם דנית חבשה קסדה או לא. על-פי הממצאים, הסיכוי שהיא לא חבשה קסדה נמוך מאוד, כיוון שלא נמצאו חבלות בראשה".


פורסם לראשונה 20/06/2009 21:35

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפתק להורים. אות החיים האחרון
דנית בראל. "יש קשרים שלעולם לא נפרמים"
צילום: עידו ארז
מומלצים