שתף קטע נבחר

תשובה מכר 4% מוויתניה

דלק נדל"ן ממשיכה להחזיק ברוב מניות החברה אך היא אינה עוד בעלת השליטה בה. המכירה נועדה למנוע מצב שבו מחשיב המפקח על הבניקם את שתי החברות לתלויות זו בזו

חברת דלק נדל"ן, שבשליטת יצחק תשובה מכרה ביום חמישי האחרון 4% ממניות החברה־הבת ויתניה לחברה עצמה בתמורה ל־18.84 מיליון שקל. המכירה בסכום זה מייחסת לחברה שווי של 471 מיליון שקל, מחיר הגבוה ב־42% מההון העצמי של ויתניה. אחזקות דלק נדל"ן בוויתניה, שעוסקת בתחום הנדל"ן המניב בישראל וכן פועלת בתחום הנדל"ן בפולין, ירדו בעקבות המכירה ל־48%.

 

דלק נדל"ן הסבירה כי מכירת המניות נועדה למנוע מצב שוויתניה תיכלל על פי הוראות המפקח על הבנקים בישראל במסגרת "קבוצת הלווים" (לווים הקשורים זה בזה, והיציבות הפיננסית של אחד מהם עלולה להשליך על האחר - ס.א) יחד עם דלק נדל"ן ובעל השליטה בה, יצחק תשובה. חברת ויתניה נהפכה לחברה מדווחת לאחר שבמרס 2008 גייסה 140 מיליון שקל בהנפקת אג"ח.

 

לאחר מכירת המניות תמשיך להיות דלק נדל"ן בעלת המניות הגדולה ביותר בוויתניה, אולם היא סיכמה עם שאר בעלי המניות כי הדירקטוריון יורכב משמונה דירקטורים, מתוכם חמישה יתמנו על ידי בעלי המניות המייסדים ושלושה על ידי דלק נדל"ן. כלומר, דלק נדל"ן, בעלת המניות הגדולה בחברה, תהיה במיעוט בדירקטוריון החברה. נוסף על כך, בוטל הסעיף הקובע כי מועמד מטעמה של דלק נדל"ן יכהן כיו"ר דירקטוריון ויתניה.

 

למעשה, המהלך הטכני שביצעה דלק נדל"ן מטרתו שוויתניה לא תהיה עוד בשליטת דלק נדל"ן, ובכך יתאפשר לה לקבל אשראי מהמערכת הבנקאית בישראל, וזאת מבלי שתימנה במסגרת החברות מקבוצת תשובה.

פורסם לראשונה 20/06/2009 23:38

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לואיז גרין
יצחק תשובה
צילום: לואיז גרין
מומלצים