שתף קטע נבחר

האופוזיציה הקפיאה המחאה: שמרנו על הכנסת

ראשי סיעות האופוזיציה החליטו להפסיק את פעולות המחאה, אך הבהירו כי הן יחודשו אם הצעות החוק השנויות במחלוקת ישובו ויעלו במליאה

סיעות האופוזיציה החליטו בצהריים (יום ב') להקפיא בשלב זה את צעדי המחאה במסגרות הכנסת השונות. גורמים באופוזיציה אמרו כי צעדי המחאה יחודשו אם הצעות החוק שיושב ראש הכנסת, רובי ריבלין, מנע מלהעלות להצבעה ישובו ויעלו במליאה.

 

בהודעה שפורסמה לאחר ישיבת ראשי הסיעות, נכתב כי "מתוך הבנה לפיה חוקי השרידות (למעט חוק סלומינסקי) לא יעלו במושב זה, החליטו ראשי סיעות האופוזיציה להקפיא לעת עתה את צעדי המחאה. באופוזיציה רואים בתוצאה הנוכחית הישג משמעותי וחשוב שתכליתו מניעת הפגיעה בדמוקרטיה ושמירה על מעמדה של הכנסת.


ראשי סיעות האופוזיציה, היום (צילום: גיל יוחנן)

 

"באופוזיציה הדגישו כי אם תהיה חזרה מההבנות בשל לחצים פוליטיים, הם רואים עצמם חופשיים להמשיך להעמיק ולהחריף את המאבק במגוון אמצעים שעדיין עומדים לרשותם. האופוזיציה תמשיך לפעול לטובת הדמוקרטיה בישראל ותמשיך לשמור על מעדה של הכנסת".

 

מוקדם יותר אמרה ל-ynet יו"ר סיעת קדימה, דליה איציק, כי תמליץ לסיים את המחאה. איציק התייחסה גם ל"חוק סלומינסקי", שיאפשר לשר מכל מפלגה לפרוש מן הכנסת ולשוב אליה במידה שמופסקת חברתו בממשלה, ואמרה כי "זהו חוק פסול וחמור מאוד מאחר שהוא חוק פרסונאלי

שנועד למצוא פתרון נקודתי לבעיה פוליטית צרה. בנוסף, החוק הזה הוא בעל עלויות לא מבוטלות לציבור. ברור שכל קשר בין הצעת החוק הזו לבין חיזוק הממשל מקרי בהחלט".

 

חברי האופוזיציה נקטו מאז השבוע שעבר בצעדי מחאה על רקע פעילות הקואליציה, שמפרדה לטענתם את "כללי התנהלות בית הנבחרים בצורה פוגענית וחריגה". במסגרת המחאה נטשו באופן הפגנתי את מליאת הכנסת, והחרימו ישיבות הוועדות השונות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישובו למליאה. ראשי סיעות האופוזיציה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים