שתף קטע נבחר

הערכה: העלאת המע"מ תיכנס לתוקף ב-1 ביולי

מועד תחולת המע"מ החדש לא היה ברור עד כה ותרם לאי ודאות ולקשיים בחתימת עסקאות. העלאת המע"מ לא נכללה בחוק ההסדרים ולא מחייבת חקיקה - אלא ניתן להסדירה בצו של שר האוצר - בכפוף לאישור מליאת הכנסת בשבוע הבא

השמועות השונות לגבי מועד תחולת המע"מ החדש תרמו לחוסר הוודאות במשק; אי הבהירות יצרה, בין השאר, קשיים בחתימת עסקאות בענפים השונים. אך כעת, נמסר מרשות המסים שיש מועד מדוייק לכניסה לתוקף של העלאת מס ערך מוסף ב-1% ל-16.5% - הראשון ביולי.

 

שר האוצר, יובל שטייניץ, חתם על הצו להעלאת המע"מ והוא יוגש לאישור מליאת הכנסת בראשית השבוע הבא. זאת לאחר שהאוצר קיים אתמול את חובת ההתייעצות המוקדמת עם וועדת הכספים. הממשלה אישרה את העלאת המע"מ במסגרת התוכנית הכלכלית ודיוני התקציב הדו-שנתי לשם גיוס משאבים לכיסוי הגירעון בתקציב הדו-שנתי. יחד עם זאת, העלאת המע"מ לא נכללה בחוק ההסדרים ולא מחייבת חקיקה בכלל - אלא ניתן להסדירה בצו של שר האוצר.

 

בוועדת הכספים הייתה אתמול התנגדות לשינוי כלשהו במדיניות המע"מ, אם הממשלה לא תיסוג מהחלטתה שנכללת בחוק ההסדרים להמשיך בתהליך הפחתת מס הכנסה ומס החברות. אין לדעת לפי שעה אם וכמה שותפים יהיו לדעה זו בקרב חברי הכנסת כשהצו יעלה לאישור המליאה בשבוע הבא, אך נראה כי הקואליציה תחייב בהצבעה ממושמעת את כל חברי הכנסת שסיעותיהן שותפות בממשלה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים