שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ארה"ב: ירידה במכירות הבתים בחודש מאי
  ענף הנדל"ן בארה"ב ממשיך לדשדש. המכירות במאי ירדו ב-0.6% ל- 342 אלף בתים לשנה, והמחיר הממוצע נפל ב-3.4% במאי ועמד על כ-230 אלף דולר. עם זאת, ההזמנות למוצרים ברי קיימא קפצו ב-1.8%, בעקבות עלייה בביקוש למחשבים

  רכישות בתים חדשים בארצות הברית נפלו בצורה לא צפויה בחודש מאי, לאחר שההנחות שהציעו קבלנים לא עמדו בקצב העיקולים, שבתורם הובילו לירידה במחירים של בתים קיימים.

   

  המכירות ירדו ב-0.6% במאי, לקצב שנתי של 342 אלף, לאחר שהתחזיות צפו שקצב המכירות יתייצב של 360 אלף רכישות. גם באפריל השיעור היה נמוך מהצפוי ועמד על 344 אלף.

   

  המחיר הממוצע נפל ב-3.4% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, מ-221,600 דולר ל-229,300 דולר. כמו כן, אתמול דווח על ירידה של 17% במחירים של בתים קיימים.

   

  במידה ולא יבוצעו הנחות משמעותיות יותר במחירים, עשויים הקבלנים להמשיך ולאבד נתחי שוק, לנוכח עליית שיעור האבטלה ומספר העיקולים, המניעים את ירידת המחירים של הבתים הקיימים. העלייה האחרונה בשיעורי הריבית על המשכנתאות עשויה לפגוע אף יותר בביקוש, ולפגוע ביציבות שהחלה לאפיין השנה את תחום הבנייה.

   

  נתונים נוספים שפורסמו היום (ד') דיווחו על כך שההזמנות של מוצרים ברי קיימא קפצו באופן לא צפוי ב-1.8% במאי, בעקבות עלייה בביקוש למכשור ולמחשבים, שפיצו על ההאטה בהזמנת מכוניות. הנתונים הללו מצביעים על כך שההשקעות העסקיות מתחילות להתייצב.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים