שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בתו של אל-עביד: חיים הלכו לאיבוד, ועושים צחוק
  במשפחתו של סולימאן אל-עביד לא התרשמו מההחלטה לקצר את עונשו, וממשיכים לתבוע את זיכויו המוחלט מרצח חנית קיקוס. אחיינו: "הרי לא היו קוצבים את עונשו של רוצח ואנס. זה סימן שזה לא הוא. זו לא בושה להודות בטעות"

  שחרור מוקדם? משפחת אל-עביד ממשיכה לתבוע זיכוי מוחלט. בתו של סולימאן אל-עביד, מנאל, קיבלה אתמול (ד') בחמיצות את ההחלטה לקצר את עונשו של אביה, היושב זה 17 שנה בכלא בגין רצח חנית קיקוס, ויוכל בקרוב לפנות לוועדת השחרורים. לדברי מנאל, יש עוד זמן עד לשחרור ובכל מקרה, הנזק כבר נעשה.

   

  "17 שנה זה לא זמן? כל החיים שעברו לנו זה לא זמן? אני כועסת, הרי ברור שנעשתה טעות", אמרה מנאל ל-ynet, "אבל אנחנו שילמנו על הטעות הזו כבר.

  יש לו היום חמישה נכדים, והוא עוד לא ראה אותם. כל מה שקורה כאן זו שטות. החיים שלנו הלכו לאיבוד ועדיין עושים ממנו צחוק".

   

  ואחיד אל-עביד, אחיינו של סלימאן, משוכנע כי השחרור המוקדם הוא ניסיון של המערכת להוציא את דודו לחופשי בדרך עקיפה, במקום להודות בטעות ולזכות אותו מכל אשמה. "התנהלות מערכת המשפט הייתה מעליבה", הוא אומר. "הייתה התחמקות מניסיון להוציא את האמת לאור. האמת יצאה לאור בכמה ערכאות בבית המשפט - שהוא זכאי. אבל הרשיעו אותו. כעת מנסים להוציא אותו לחופשי בדרך עקיפה. הרי איש לא יקצוב את עונשו של אנס ורוצח. אם שיחררו אותו, סימן שלא הוא באמת הרוצח".

   

  "הם החזיקו אותו בכלא מחוסר ברירה", הוא מוסיף, "היה להם קל לתפור לבדואי תיק. הצורה שחקרו אותו - אפילו אני הייתי מודה בהכל. אבל זו לא בושה להודות בטעות, ועדיף מאוחר מאשר אף פעם. כי הרי האמת תיחשף. אולי המשטרה מחכה שהרוצח ידפוק להם על הדלת ויבקש סליחה? המשטרה צריכה לפתוח את התיק מחדש. אמנם עברו הרבה שנים, אבל האמת הייתה משך שנים על הקיר".

   

  "ראיתם פעם משפחה של רוצח ונרצח יושבות יחד?"

  "אנחנו לא רואים זאת בעין יפה", הוא אומר, אבל בכל זאת שמח על השחרור הצפוי: "צריך להסתפק במעט ולהמשיך בחיים. כל יום בבית הסוהר זה נורא". לדבריו, כעת הכדור נמצא בידיים של משפחת קיקוס. "הם צריכים לדרוש את פתיחת התיק מחדש, ומשפט חוזר", הוא קובע, ומספר שבני שתי המשפחות יושבים יחדיו ודנים בנושא. "ראיתם פעם משפחה של רוצח ונרצח יושבות יחד? זה אומר הכל".

   

  ואחיד אמר כי במהלך השנים בכלא עבר דודו ורגעים לא קלים: "הוא כבר התייאש מהחיים.

  דיברנו על האפשרות שישתחרר. אם הוא לא היה יודע שהאמת תיחשף בסוף, הוא כבר מזמן היה מתאבד. הרי האשימו אותו ברצח ובאונס, דבר שמאוד קשה לקבל בחברה שלנו. הוא ביקש לשים קץ לחייו, אבל בסופו של דבר הוא השלים עם המאסר שלו מתוך תקווה שהאמת תצא לאור".

   

  הבת מנאל מסכמת: "ברור לכולם ולשופטים, לפי כל הראיות, שהוא חף מפשע. לקצר את עונשו זו לא חגיגה. אנחנו רוצים זיכוי מלא".


  פורסם לראשונה 24/06/2009 23:47

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "בתו של אל-עביד: חיים הלכו לאיבוד, ועושים צחוק"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: זום 77
  סולימאן אל-עביד. "האמת הייתה משך שנים על הקיר"
  צילום: זום 77
  מומלצים