שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מאות עולים ייפגעו מהקפאת פעילות אמנות לעם

  כך מתריעה הנהלת העמותה בפני שרת הקליטה, סופה לנדבר. הקפאת הפעילות היא תוצאה של דו"ח חמור שנחשף אמש ב-ynet ומורה על כשלים ואי סדרים לכאורה

  יממה לאחר ההודעה על הקפאת פעילות "אמנות לעם" וההודעה על התפטרות המנכ"ל, אמיר עשבי, פנתה הנהלת העמותה לשרת העלייה והקליטה סופה לנדבר וביקשה את התערבותה בכל הנוגע לביטול אירועים מתוכננים בהם עתידים להשתתף מאות עולים חדשים מכל רחבי הארץ.

   

  במכתב עליו חתום יו"ר הוועד המנהל של העמותה, ישראל גל, הוא מיידע את השרה על "התקלה" שאירעה ומתנצל על אי הנעימות שתיגרם בעקבות ביטול האירועים.

  משרד הקליטה העביר במהלך חודש דצמבר אשתקד סכום של 500 אלף שקל לידי העמותה על מנת לממן את פרויקט "דרך התיאטרון", שמטרתו לחשוף את העולים לחוויה התיאטראלית הישראלית כדרך לשלב אותם בתרבות המקומית.

   

  במסגרת הפרויקט, שנערך זו השנה העשירית, צופים העולים במחזאות ישראלית שמתורגמת לשפה הרוסית ומסובסדת גם צפייה בהצגות ביידיש לדובריה השפה. בפרויקט משולבות גם הצגות המיועדות לקהילת העולים מאתיופיה.

   

  בשבוע הקרוב יבוטלו ההצגות "שעה יפה ליוגה" שתוכננה להתקיים ב-30 ביוני בבאשקלון מול 840 עולים חדשים; "שונאים סיפור אהבה" שתוכננה להתקיים ב-1 ביולי בקריית שמונה מול 654 עולים וההצגה "געבירטיג" שתוכננה להתקיים ב-2 ביולי בקריית מלאכי מול קהל של 400 עולים.

   

  "אין לך מושג כמה צר לנו", כתב יו"ר העמותה לשרה לנדבר והוסיף: "קשה מאוד התחושה בגין הגרזן שהורד באחת על התרבות והאמנות לפריפריה בכלל ועבור העולים החדשים בפרט, שהם צרכני תרבות נאמנים וזו להם הפעילות היחידה המסובסדת עבורם.

   

  במיוחד בימים קשים אלה, בהם המצב הכלכלי בלתי אפשרי עבור רבים מהם, מאפשר להם הפרויקט ליהנות מפינת אור יחידה אולי בחייהם למספר שעות שבהן הם יכולים להיחלץ מהצרות היומיומיות ולתת קצת מרגוע והנאה תרבותית לנפש".

   

  במשרד התרבות החליטו לעצור את העברת הכספים לעמותה בעקבות דו"ח חמור של רואה חשבון מלווה, שמונה על ידי משרד החשב הכללי במשרד האוצר ונחשף אמש ב-ynet. ביום ב' הקרוב תדון שרת התרבות לימור לבנת עם נציגי הפקידות והמחלקה המשפטית במשרד בתוכן הדו"ח ותחליט על המשך הדרך בכל הנוגע לפעילות העמותה. בהנהלת אמנות לעם אמרו היום: "במידה ולאחר הישיבה בתחילת השבוע במשרד התרבות ימשיכו לא להעביר את הכספים המגיעים לעמותה, יבוטלו כל האירועים הבאים המתוכננים למאות עולים וכך הלאה".

   

  ממשרד הדוברות של השרה סופה לנדבר נמסר: "אחרי בדיקה שערכנו בלשכה לא התקבלה שום פנייה מ'אמנות לעם' לשרה. השרה מצרה על כך שהנהלת העמותה בחרה לתקשר איתה דרך התקשורת ובשלב כה מאוחר. היא מקווה שלהבא תימצא דרך לשיתוף פעולה יותר הגיוני ופורה למרות שהסוגיה נמצאת באחריותו המלאה של משרד התרבות והשרה לימור לבנת, בכוונתה להפנות בקשה מיוחדת לשרה לבנת כדי שתתערב ותימנע את ביטול המופעים המדוברים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  השרה לנדבר. תפנה לשרה לבנת
  צילום: גיל יוחנן
  לאתר ההטבות
  מומלצים