שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  צילום:AP

  עלילות המלך בארץ הקודש

  לפני 16 שנה הופיע מייקל ג'קסון בישראל, בשתי הופעות בלתי נשכחות. המפיק חיים סלוצקי ואשת יחסי הציבור רחלי גולדבלט, שליוו אותו בביקור, נזכרים באיש שסגרו לכבודו את הלונה פארק

  בספטמבר 93' התרחשה כאן היסטוריה: מייקל ג'קסון, מלך הפופ הבלתי מעורער, נחת בישראל. הרבה שנים חיכו לבואו וכשסוף סוף הגיע, זה היה ביקור גדול מהחיים. מלבד שתי הופעות גרנדיוזיות בפארק הירקון בתל אביב, בסדר גודל שהקהל בישראל לא ראה מימיו, ג'קסון יצא לשוטט בירושלים, למד על ישראל, קנה דיסקים וספרים, שכר לעצמו את הלונה-פארק של תל אביב ופקק לגמרי את רחוב הירקון.

   

   

  ג'קסון, אז רק בן 35, הוזמן לישראל על ידי המארגן מרסל אברהם, חברו הטוב במשך 20 שנה, ומי שסייע בהפקת הופעות רבות של ג'קסון ברחבי העולם. אגב, אחרי שנים של עבודה ביחד, השניים הסתכסכו כשג'קסון חזר בו מהופעות מתוכננות ואברהם תבע אותו על סך 21 מיליון דולר. בסופו של דבר השניים הגיעו לפשרה וג'קסון שילם 5.3 מיליון. אולם בשנת 93' חבר אברהם לידידו, המפיק הישראלי חיים סלוצקי ולאשת יחסי הציבור רחלי גולדבלט, והשלושה ליוו את ג'קסון בעולם בטרם הגיע לישראל. כשהגיע הזמן, השלושה הנחיתו אותו גם בארץ הקודש.


  העיתון "ידיעות אחרונות" יום לאחר המופע הראשון בישראל

   

  "הטירוף סביבו התנהל בכל העולם", נזכר חיים סלוצקי בראיון ל-ynet, "ג'קסון היה מאובטח בכל מקום בצורה יוצאת מגדר הרגיל. היה לו צוות אבטחה ענקי משלו, שנדד איתו ממקום למקום וגם גר איתו בבית. בכל מדינה אליה הגיע, הוא קיבל תגבור אבטחה מקומי. כך גם בהופעה בישראל.

   

  "ביליתי עם מייקל הרבה זמן בהופעות. בסך הכל, הוא היה איש בודד, מוקף שוטרים ומנהלים. החברים היחידים שלו היו ילדים. לדעתי האישית, לא היה שם עניין מיני, הוא פשוט היה ילד בעצמו שאהב את החברים שלו, הילדים. היה לו מנהל שהיה כמו אבא מאמץ שלו והוא היחידי שתקשר איתו באופן שקט. הוא היה אומר: 'שלום' ו'מה שלומך' ומצטלם וזה הכל, לא יותר מזה. הוא היה אחד המקצוענים הגדולים ביותר שהיו בעולם. זה היה מאוד מרגש, גם עבורנו, הצוות שעבד איתו קבוע, לראות אותו על הבמה בישראל, מול עשרות אלפי האנשים".

   

  שני המופעים בישראל בהחלט ריגשו רבים. ביום שלמחרת המופע הראשון בפארק התל-אביבי, הכותרת בעיתון ידיעות אחרונות בישרה: "דבר כזה עוד לא ראינו". כך נכתב: "היסטריית מייקל ג'קסון הגיעה אמש לשיאה במופע הראשון שקיים הזמר בפארק הירקון בתל-אביב. רבבות צופים - כ-60 אלף, להערכת המשטרה - גדשו את הפארק ועמדו נרגשים ונפעמים למראה ההצגה הגדולה של הזמר הפופולרי ביותר בתבל. מבחינת היקפו, היה זה המופע הגדול והעשיר ביותר שנראה אי פעם בארץ". בסוף המופע, אמור היה להמריא ג'קסון לשמיים ולעוף מעל הקהל בעזרת מתקן משוכלל, אך על פי אותה כתבה, ג'קסון פחד מהתעלול והחליט לוותר.


  הכרטיס למופע (צילום: אור אלתרמן)

   

  "בפארק הירקון בנו מתחם גדול יותר מכל הופעה שאי פעם היתה שם. זה פשוט היה עצום", נזכרת אשת יחסי הציבור רחלי גולדבלט, ומספרת על הרגעים האחרונים של המופע, "אחרי שהכל נגמר, היו הרבה זיקוקי דינור בפארק, ככה אפשר היה להשאיר את הקהל מרותק ולהבריח את ג'קסון ישר למלון שלו. אבל הוא לא רצה, הוא רצה להישאר שם ולראות את הזיקוקים. אמרנו לו: 'מייקל, תיכנס לאוטו', אבל הוא לא הסכים".

   

  הסתובב בדיזנגוף סנטר

  אבל לא רק בפארק הירקון נכח ג'קסון בזמן ביקורו בישראל. את פרצופו וגופו השברירי של ג'קסון אפשר היה לראות גם ברחובות תל-אביב ובירושלים, גם אם מוקף בגדוד מאבטחים. "אי אפשר לתאר את זה", ממשיכה גולדבלט, "לכל מקום שהאיש הגיע, מיד היו מגיעים לשם אלפי מעריצים. כשהוא שהה בישראל, ממש בראש השנה, היתה שמועה שהוא הולך לנופף עם הכפפה שלו מחדר המלון שלו שברחוב הירקון. הרחוב נסתם לגמרי ואי אפשר היה לנסוע שם במשך שעות. 

   

  "ביום הראשון שהוא הגיע לארץ, הוא ביקש ללכת לקנות כמה דברים. מכיוון שהיה ראש השנה, היינו צריכים להתקשר לבעלים של דיזנגוף סנטר ולבקש מהם לפתוח כמה חנויות. הגענו לשם עם כל הצוות שלו והוא בילה כמעט שעתיים בחנות דיסקים. הוא קנה המון דיסקים של אמנים ישראלים ונדהם מהמקום. אחר כך הוא נכנס לחנות ספרים וקנה ספרים באנגלית על ירושלים ועל מצדה. מאוחר יותר, הוא גם סייר בירושלים. בערב מיוחד אחד, הוא ביקש מההפקה הישראלית לסגור עבורו את הלונה פארק בתל-אביב ושם הוא עשה אירוע מיוחד לצוות הבינלאומי שלו ולעצמו".

   

  גולדבלט מגלה גם פרט שלא כולם זוכרים מלוח הזמנים העמוס של ג'קסון

  בישראל: "הוא הלך לצלם חלקים לקליפ שלו בבסיס הצבאי בה"ד 12. רק להכניס אותו לשם היה כמעט בלתי אפשר וגם לא לצלם. ניסו להעמיד אותו שם יחד עם המסדר הצבאי של החיילות, אבל זה לא הלך. איך שהוא נכנס לשטח נהיה שם בלגן, ובסופו של דבר הצילומים לא נכנסו לשום קליפ".

   

  "היה לו לב מאוד רחב", היא מסכמת, "ובישראל הוא יצא לסיורים וביקר ילדים וחולים בבית החולים שניידר ובאסף הרופא, כפי שעשה בבתי החולים בכל מדינה אליה הגיע בעולם. בסופו של דבר, אחרי שעזב אותנו, הוא הפך להיות שגריר מדהים של מדינת ישראל, הוא היה מאוד בעדנו".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ג'קסון על בימת הפארק בתל-אביב
  צילום: רויטרס
  "מדינה בהיסטריה". עלילותיו של ג'קסון בישראל מתוך העיתון "ידיעות אחרונות"
  לאתר ההטבות
  מומלצים