שתף קטע נבחר

ביהמ"ש קבע: מיידוף ייאבד את כל נכסיו

בימ"ש בארה"ב הורה על חילוט נכסיו של יו"ר נאסד"ק לשעבר, בסכום של 170 מיליארד דולר. ביום ב' יינתן גזר דינו של מיידוף, שהודה בהונאת ענק ועשוי להישלח ל-150 שנות מאסר

בית משפט בארה"ב הורה בסוף השבוע על חילוט נכסיו של יו"ר נאסדק לשעבר, ברנרד מיידוף, בסכום של 170 מיליארד דולר. על פי הצו, יוותר מיידוף על נכסיו כולל נדל"ן, השקעות, מכוניות וכלי שיט.

 

סכום החילוט מייצג את הסך הכולל של הכסף שעשוי להיות קשור להונאה ושלהערכת התובעים נכנס לחברת ההשקעות של מיידוף. הסכום הגבוה הוא סימבולי בעיקר, ומשמעותו היא שהתובעים יכולים לשים את ידם על כל נכס שימצאו.

 

מיידוף (71) כלוא וממתין לגזר דינו שאמור להינתן ביום שני הקרוב. זאת, לאחר שהודה באשמת הונאת משקיעים במה שמכונה "הונאת פונזי"

 

על פי הצו שניתן ביום שישי, תתפוס הממשלה חזקה גם על רכושה של אשתו של מיידוף, רות, כולל רכוש בשווי של 80 מיליון דולר אשר לטענתה שייך לה באופן אישי. עם זאת, יישארו בידיה נכסים בשווי של 2.5 מיליון דולר. 

 

בחודש מרס טען פרקליטו של מיידוף, איירה סורקין, כי תביעת הממשלה לחלט 170 מיליארד דולר היא מוגזמת ומטעה, "אפילו ביחס למקרה בסדר גודל כזה".

 

בעקבות הצו יאבדו בני הזוג את כל רכושם, כולל בתים השייכים להם במנהטן ובפאלם ביץ', וכן רכוש שניתן לבטח או למכור הנמצא בבתים אלה.

 

ב-12 במרס הודה מיידוף במעשה ההונאה הגדולה ביותר בתולדות וול סטריט. התביעה דורשת לשלוח את מיידוף לתקופת מאסר ששל 150 שנה, אולם פרקליטיו טוענים כי מרשם צריך לרצות 12 שנות מאסר בלבד. עורכי דין מעריכים, כי הוא יקבל עונש של 35-25 שנות מאסר.

פורסם לראשונה 27/06/2009 10:00

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הופשט מכל נכסיו. מיידוף
צילום: AFP
מומלצים