שתף קטע נבחר

פקיסטן: פרס על ראשו של מנהיג הטליבאן

זה שבועיים שהצבא הפקיסטני תוקף עמדות טליבאן במחוז דרום וזיריסטן הידוע כמעוז פעילי הארגון - אך טרם הצליח לאתר את מפקד הטליבאן במדינה, בייטוללה מחסוד. השלטונות החליטו להציב פרס על ראשו, בתקווה שהדבר יביא ללכידתו, חי או מת

שלטונות פקיסטן הודיעו היום (א') כי יעניקו פרס של 615 אלף דולרים למי שימסור מידע שיביא ללכידתו של מנהיג הטליבאן הפקיסטני בייטוללה מחסוד. בשבועיים האחרונים מנהל הצבא הפקיסטני מבצע באזורים השבטיים בצפון-מערב המדינה הסמוכים לגבול עם אפגניסטן במטרה ללכוד את מחסוד חי או מת.

 

שני עיתונים פקיסטניים וכן כמה עיתונים מקומיים בעיר פשוואר הסמוכה לגבול דיווחו כי הממשלה תעניק פרס של 50 מיליון רופיות - סכום שווה ערך ל-615 אלף דולרים - למי שימסור אינפורמציה שתוביל ללכידתו של מחשוד. כן הציבה ממשלת פקיסטן פרס על ראשיהם של 10 מאנשיו הקרובים. בהודעה שפורסמה בעיתונים נטען כי הממשלה "תעניק פרס כספי לכל מי שימסור מידע שיביא ללכידתו של מחסוד - חי או מת".

 

מחסוד, החשוד כי תכנן פיגועי ראווה בפקיסטן, עומד במוקד המבצע הצבאי הנוכחי שמנהל צבא פקיסטן במחוז דרום וזיריסטן, שם לטענת המערב מסתתרים חמושים רבים מהטליבאן ומאל-קאעידה, שזוכים לסיוע מהתושבים באזור השבטי.

 

בין הפיגועים שלהם אחראי מחסוד - הפיגוע במלון מאריוט באיסלאמבאד בספטמבר שעבר, והפיגוע שבו נרצחה ראש ממשלת פקיסטן לשעבר בנזיר בוטו. בעלה של בוטו, אסיף עלי זרדרי, המכהן כנשיא פקיסטן, הוא שהורה על המבצע.

 

ביום רביעי שעבר נפוצו דיווחים כאילו נהרג מחסוד בתקיפה אמריקנית שהתבצעה בדרום וזיריסטן - שבה נהרגו עשרות חמושי טליבאן. עם זאת, מאוחר יותר נודע כי מחסוד כלל לא היה באזור בשעת התקיפה.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בוטו, דקות ספורות לפני שנרצחה בפיגוע
צילום: רויטרס
מומלצים