שתף קטע נבחר

דסאו-ישראל מכפר סבא מפטרת 86 עובדים

חברת התוכנה הצרפתית מעבירה את פעילות הפיתוח מכפר סבא לפריז ולבוסטון. במשרדים המקומיים יישארו רק כמה עשרות עובדי תחזוקה ומכירות. ההנהלה הודיעה לעובדים על הפיטורים אך טרם אמרה מי יילך הביתה

חברת התוכנה דסאו-ישראל מפטרת 86 עובדים מאתר הפיתוח שלה בכפר סבא. כך נודע ל-ynet. החברה מעבירה את מרבית פעילות הפיתוח שלה לפריז ולבוסטון ומשאירים בישראל רק כמה עשרות עובדים שיעסקו בתחזוקה ובמכירות.

 

"אספו אתנו הבוקר לאסיפת חברה והודיעו לנו שחלק מהפעילות שלנו עובר לחו"ל, ולכן 86 עובדים ילכו הביתה", מספרת עירית (שם בדוי) העובדת בחברה מזה כשנתיים, "מסדרונות החברה כבר רחשו שמועות מזה כחודש, ועכשיו הן קיבלו אישור סופי.

 

"אף אחד עדיין לא יודע מי יפוטר ומי לא, והמתח הוא עצום. לגבי, אני לוקחת את הדברים בפרופורציה, כי השוק מתאושש ויש עבודה בחוץ, אבל לאנשים עם משפחה וילדים זה קשה. הייתה מישהי לידי שפשוט פרצה בבכי".

 

מנכ"ל החברה, אלכס זלצר, אמר ל-ynet: "החברה החליטה להעביר את כל מוצריה לפלטפורמה חדשה ואחידה, במקום הפלטפורמות הקודמות, ולכן גם הייצור יאוחד בשני האתרים המרכזיים שלה, בבוסטון ובפריז. מה שיישאר בארץ הן רק המכירות לשוק המקומי וכן התחזוקה והמשך הפיתוח של הפלטפורמות הישנות שכבר פותחו כאן. אנחנו מתחילים היום לקיים עם העובדים שיחות אישיות ולהודיע להם מה עומד לקרות".

 

לדברי זלצר, "ברמה האישית, זה יום קשה והחלטה קשה. רוב העובדים כאן - אם כי לא כולם - הם צעירים, ואני מקווה שהסימנים הטובים שמגיעים מהשוק מצביעים על כך שהם ימצאו עבודות חדשות.

 

"אנחנו מספקים להם חבילת פיצויים הרבה מעבר למה שמחייב החוק וכן סיוע במציאת עבודה בייעוץ, בהפעלת קשרים וגם בשירותי משרד למי שמתקשה לחפש עבודה מהבית".

 

דסאו ישראל הייתה במקורה חברת תוכנה ישראלית - Smart Team - שנרכשה על ידי חברת דסאו (Dassault Systems) הצרפתית. דסאו עוסקת בפיתוח מערכות PLM ו-3D - מערכות תוכנה בתחום ההנדסה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
המחשבים כבים (צילום אילוסטרציה)
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים