שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הנסיעה בקטע הדרומי של כביש 6 תישאר בחינם

  בניגוד לכוונת האוצר, ההצעה לגבות תשלום בעבור נסיעה בקטע הדרומי של כביש 6, שנסלל מכספי ציבור, נדחתה בוועדת הכלכלה. המשמעות: הנסיעה תמשיך להיות בחינם, לזמן בלתי מוגבל

  הנסיעה בקטע הדרומי של דרך יצחק רבין (כביש 6) תמשיך להיות בחינם. זאת, לאחר שהצעת משרד האוצר לגבות תשלום בעבור הנסיעה בקטע - שנסלל מכספי ציבור - נדחתה לזמן בלתי מוגבל. ביטול ההצעה התאפשר לאחר מגעים שקיימו השרים סילבן שלום ויובל שטייניץ, ויו"ר ועדת הכלכלה אופיר אקוניס.

   

  האוצר ניסה, באמצעות סעיף של חוק ההסדרים, להטיל אגרה בסך 2.5 שקלים על הקטעים הדרומיים של כביש 6, שמספרם 19 ו-20. קטעים אלה מחברים בין מחלף שורק, בסמוך לגדרה, לבין מחלף קריית-גת (קטע 19, שנפתח בדצמבר 2007) ומחלף מאחז (20), הנקודה הקרובה ביותר לבאר-שבע הקיימת כיום בכביש, ושנפתחה לתנועה בחודש מאי אשתקד.


  כביש 6. הנסיעה בקטעים הדרומיים תמשיך להיות בחינם

   

  הנסיעה בקטע הכביש הזה, שנסלל במימון המדינה ושאורכו כ-35 ק"מ, התבצעה עד עתה ללא תשלום. לפי כוונת האוצר, עלות הנסיעה בשני הקטעים הייתה עומדת על חמישה שקלים, מה שלטענת אנשי המשרד היא עלות סמלית בהתחשב באורכו. כמו כן, נציג האוצר בדיון בוועדת הכלכלה, טען כי התשלום ייגבה לצורך שמירה על רמתו הגבוהה של הכביש.

   

  זו אינה הפעם הראשונה בה נעשה ניסיון לגבות אגרה בעבור הנסיעה בכביש, שנסלל מכספי ציבור ומתוחזק על-ידי חברת "דרך ארץ", מפעילת כביש 6. בחודש ינואר 2008, הוגשה בקשה דומה ונדחתה על-ידי ועדת הכלכלה, אז בראשות ח"כ גלעד ארדן.

   

  ח"כ אופיר אקוניס, יו"ר ועדת הכלכלה, אמר בדיון כי מדובר בהצעה רעה, וכי יש להמשיך ולשמור על הנסיעה בכביש ללא תשלום. ח"כ כרמל שאמה הציע לסבסד את תושבי הדרום באמצעות העלאת האגרה לנוסעים בקטעים הצפוניים, הצעה שזכתה להתנגדות מצד מספר חברי כנסת.

   

  ח"כ ישראל חסון וסגן ראש העיר באר-שבע, טל אלעל, אמרו בדיון כי לדעתם אין לגבות אגרה כלל לנוסעים בקטעים הדרומיים, זאת מכיוון שמדובר בקטע כביש שנסלל מכספי ציבור ומתוך כוונה למנוע הטלת אגרות על הציבור בשם הבטיחות בדרכים.

   

  המשנה לראש הממשלה, והשר שאחראי בין היתר לפיתוח הנגב והגליל, סילבן שלום, אמר בתגובה לביטול התשלום כי הוא "שמח שמשרד האוצר ומשרד התחבורה חזרו בהם מההצעה הזו שמשמעותה, אילו הייתה יוצאת אל הפועל, פגיעה קשה בתושבי הפריפריה". לדבריו, "מדובר ברעיון אווילי שמשמעותו הוא קנס לכל דבר, על כביש שהמדינה מימנה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תשלום? לא בקטעים הדרומיים
  צילום: שלום בר-טל
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים