שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חזי משיטה פורש ממטה שליט: היתה נפילה גדולה
  לאחר יותר כ-8 חודשים בראש מטה המאבק לשחרור גלעד שליט, פורש חזי משיטה מתפקידו. יחליף אותו שמשון ליבמן ממצפה הילה. נועם שליט: משיטה השקיע את כל זמנו ולבו למען גלעד

  תת-אלוף (מיל') חזי משיטה, מי שהיה במשך כ-8 חודשים ראש מטה המאבק לשחרורו של החייל החטוף, גלעד שליט, הודיע כי הוא פורש מתפקידו. משיטה אמר הבוקר (יום ד') ל-ynet כי ימשיך לסייע במאבק במסגרת המטה, והביע תקווה כי שחרורו של החייל החטוף קרוב. עם זאת, לדבריו, בארבעת החודשים האחרונים "לא התקדם המשא ומתן במילימטר".

   

  לדבריו, ישראל היתה קרובה ביותר להחזרתו של גלעד שליט עם תום כהונת ממשלת אולמרט, לפני כארבעה חודשים, אז התגוררה המשפחה באוהל מול בית ראש הממשלה בירושלים. "כישלון המהלך הזה היה נפילה גדולה, בעיקר למשפחה אבל גם למטה", אמר משיטה. "בעיקר כי יש חשש מדחייה לפרק זמן בלתי ידוע".

   

  משיטה תקף את ממשלת אולמרט: "הממשלה הקודמת החמיצה כמה הזדמנויות להחזיר את גלעד שליט הביתה. כאיש צבא בכיר אני מודע לסוגיית המחיר. אולם, בנסיבות שכבר נוצרו, אני מאמין כי צריך וניתן היה להחזיר את גלעד הביתה ולא לגרום לכך שהתהליך ייעצר, משום שבישראל נבחרה ממשלה חדשה. אני מקווה שלא תהיה זו בכייה לדורות. אני מאמין בכל ליבי, כי ממשלת ישראל יכולה וחייבת לעשות יותר, כדי שגלעד יחזור הביתה. כל יום בו הוא יושב בשבי הוא גיהינום עבורו ועבור משפחתו ואוהביו. אני קורא לממשלת ישראל לא לחסוך במאמצים ולא להניח מצידה אף לא לרגע את הנושא. אני מאחל לכולנו שלא ירחק היום בו נוכל לחבק את גלעד, כאן בבית".

   

  "השקיע את כל זמנו למען גלעד"

  נועם שליט, אביו של החייל החטוף אמר, כי "משיטה השקיע את כל זמנו ולבו למען גלעד. פעולתו הביאה לתמיכה רחבה הן בקרב דעת הקהל הישראלית והן בקרב דרג מקבלי ההחלטות במדינה".

   

  תושב מצפה הילה, שמשון ליבמן, יחליף אותו בתפקיד. הוא היה בין מארגני

   העצרת לציון שלוש שנים לחטיפת שליט, שהתקיימה בשבוע שעבר. ליבמן, אמר עם כניסתו לתפקיד כי ביום שישי הקרוב תתקיים ישיבה בין כל גורמי המטה והיועצים האסטרטגיים, בה ינוסחו קווי המאבק. עם זאת ציין כי לא צפויות מהפיכות. "אני בא מתוך המטה, אין כאן מישהו שבא מבחוץ ומחליט על קו שונה וחדש".

   

  על קשיים בפעילות המטה וחילוקי דעות אפשריים בין אנשיו לבין בני משפחת שליט, הזכיר ליבמן כי "משפחת שליט היא לב העניין, והמטה הוא מטה תומך, שאין לו אג'נדה משלו. גם אם יש חילוקי דעות, הם נפתרים על פי המתכונת וההתנהלות הזו".

   

  גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 1,102 ימים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  משיטה. פורש אחרי כחצי שנה
  ליבמן. צפוי להיות המחליף
  צילום: אביהו שפירא
  מומלצים