שתף קטע נבחר

6,000 נשות חב"ד רוצות "לקדש" את היכל נוקיה

אלפי חב"דניקיות יגיעו לכנס נשים ענק בהיכל הכדורסל בתל-אביב, שם ילמדו שיעור תורה בסדר גודל יוצא דופן. המארגנת: "אמנם זה לא כל-כך מתאים לקיים אירוע תורני בזירת ספורט, אבל השקענו המון מאמץ להתאים את המקום לאירוע"

היכל נוקיה בתל אביב ראה כבר הרבה דרמות, בעיקר כאלה שקורות בדקה ה-90, אבל היום (ה') הוא ייראה משהו קצת יותר תורני. ולא סתם תורני - גם נשי. 6,000 חברות מ"ארגון נשי ובנות חב"ד" יקיימו בהיכל הכדורסל את שיעור התורה הגדול ביותר לנשים. המטרה היא כמובן לא להיכנס לספר השיאים, אלא להעצים את הכח הנשי.

 

מי שמארגנת את הכנס כבר 30 שנה היא הינדה גרליצקי, שליחת הרבי לתל אביב. "זה כנס שמטרתו להעצים את האישה", היא מסבירה. "נדון במהלכו בכמה וכמה נושאים שבכוחה של האישה, בהם אהבת שמים, יראת שמים וגאולה. יהיו לנו פאנלים מצולמים ושיעור שבמהלכו נשתמש באמצעים טכנולוגים כמו מרקעי ענק, כדי שכל אלפי הנשים תוכלנה להשתתף ולעקוב אחרי השיעור".

 

"ארגון נשי ובנות חב"ד" כולל את בנות החסידות, מגיל תיכון ועד זקנה. עובדה זו תקבל ביטוי גם בתוכן הכנס, שבמהלכו תופיע מקהלת בנות מבית ספר של חב"ד באוקריאנה, להקת ילדים מבית ספר חב"ד ביבניאל, ובשירת המנון הארגון שיושר בחמש שפות - עברית, אנגלית, ספרדית, רוסית וצרפתית.

 

"אנחנו נמצאות בחייהן של נשות חב"ד מאז שהן צעירות", מסבירה גרליצקי, "אנחנו איתן בקשר מגיל צעיר ומלוות אותן גם כנשים צעירות. יש לנו כנס לכלות, יש לנו הדרכת כלות, אנחנו מממנים ליולדות חופשות בבית הבראה, ויש לנו גם מחלקה שמארגנת פעילויות ושיעורים לקשישים. למעשה יש לנו 12 מחלקות לנשים, בכל הגילאים והתקופות וכולן תקבלנה ייצוג בכנס".

 

"חשוב שכולן תשבנה יחד"

כנסים דומים כבר התקיימו בעבר במתכונות קטנות יותר, אולם השנה לכבוד "שנת הקהל" (פעם בשבע שנים שבהם נהג המלך להקריא באוזני כל העם את התורה), הוחלט לא לפצל את הכנס אלא להזמין את כל חברות

הארגון ביחד. מאחר שבנייני האומה - שם נערכו הטקסים בעבר - לא יכלו להכיל את ההמון הנשי שנרשם לכנס, חיפשו המארגנים מקום חלופי. המקום היחיד שענה לדרישות היה היכל הספורט.

 

גרליצקי: "חשוב לנו דווקא השנה שכולן תשבנה ביחד. אמנם זה לא כל-כך מתאים לקיים אירוע תורני בזירת ספורט, אבל השקענו המון מאמץ להתאים את המקום לאירוע. היום ההיכל נראה אחר לגמרי".

 

ומה הייחוד בכנס כזה במקום כמה קטנים יותר?

 

"אי אפשר לתאר את העוצמה של כל-כך הרבה נשים שיושבות יחד, מתפללות יחד ולומדות יחד. כשהנשים רואות שהן בעצם חלק מדבר כל-כך גדול, זה מעצים אותן. כנס כזה נותן להן גאוות יחידה, משמח אותן ונותן להן כוח לשנה שלמה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
היכל נוקיה. לומדים תורה
צילום: ראובן שוורץ
כנס שלוחות חב"ד. ארכיון
צילום: ישראל טייכמן, חב"ד
מומלצים