שתף קטע נבחר

ארקדי גאידמק ישלם "רק" 32 מיליון ש' לטרוים

הרכב ערעור ביטל את פסק הדין נגד גאידמק וקיצץ משמעותית את הסכום שהוא נדרש לשלם ליוסף טרוים, ממנו הוא רכש מפעל פוספטים בקזחסטן

ערכאת הערעור קיבלה היום (ה') חלקית את ערעורו של ארקדי גאידמק על החלטת הבורר בעניינו נגד יוסף טרוים. בהחלטה נקבע כי גאידמק ישלם לטרוים סכום של 32 מיליון שקלים במקום 53 מיליון שקלים.

 

 

הרכב הערעור - שכלל את השופט בדימוס ד"ר אליהו וינוגרד, ורדי זיילר ופרופ' דן ביין - ביטל את פסק הבורר בדימוס דן ארבל, לאחר שקבע כי פסיקתו של ארבל בדבר הסכם בעל פה בין הצדדים, לא הייתה מבוססת אלא יותר בבחינת השערות.

 

תחילת הפרשה בין טרוים לגאידמק בתביעה שהגיש הראשון בשנת 2003, על סכום של כ-98 מיליון שקלים. לפי התביעה, טרוים מכר לגאידמק 95% מהבעלות על מפעל פוספטים בקזחסטן שהיה בקשיים, מתוך ידיעה שגאידמק יוכל לשקם אותו באמצעות קשריו עם השלטון. לטענת טרוים, גאידמק התחייב לשלם לו 22 מיליון דולר, אך העביר לו בפועל רק 3 מיליון.

 

הבורר, דן ארבל, קבע כי גאידמק ישלם לטרוים 53 מיליון שקלים. בגלל פסק הבורר ביקש טרוים עיקולים על נכסים שונים השייכים לגאידמק, ביניהם זכויות בחברת אוסיף. עתה, זכה גאידמק להנחה משמעותית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארקדי גאידמק
צילום: Gettyimage Imagebank
מומלצים