שתף קטע נבחר

"ביבי מתעניין במרפסות? זה מעורר השתאות"

"נאום המרפסות" שנשא אתמול ראש הממשלה נתניהו בפורום קיסריה באילת כדי לקדם את הרפורמה במינהל מקרקעי ישראל, מעורר הדים: הקבלנים שמחים לגלות שיש ראש ממשלה שמתעניין במצוקותיהם, מתנגדי הרפורמה זועמים

"נאום המרפסות" שנשא אתמול (ה') ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בפורום קיסריה באילת לקידום הרפורמה במינהל מקרקעי ישראל מעורר הדים.

 

נתניהו אמר אתמול כי: "במדינת ישראל רכישת דירה היא מאוד מאוד קשה. קשה לבנות, קשה לקנות, קשה לתכנן ואפילו לשפץ. לך תסגור פה מרפסת. לכן הרפורמה הראשונה והפשוטה ביותר היא לפשט את תהליך הבניה ולהביא להוזלת מחירי הדירות. לקצץ בבירוקרטיה ולשחרר את האזרחים".

 

"לנתניהו יש אובססיה לסגירת מרפסות"

 גיל פלוטקין, פעיל מטה המאבק נגד הפרטת קרקעות ישראל, אינו מברך על כך שנתניהו דואג למרפסת שלו. פלוטקין מסר בתגובה לנאום כי: "האיום האיראני, המשבר הכלכלי, הפשיעה ברחובות, קריסת מערכת החינוך- הבעיות אלה הן מאחורינו, כל שנותר לראש הממשלה לעסוק בו הוא הגמשת היכולת לסגירת מרפסות, הדבר מעורר השתאות. נאומו של ראש הממשלה בפורום קיסריה והתעסקותו האובססיבית בסגירת מרפסות אינה אלא מסווה לכוונתנו האמיתית - הפרטת קרקעות ישראל והעברת הבעלות על אדמות המדינה לידי חבריו בעלי ההון הלוטשים עיניים לנכס הציבורי המשותף החשוב ביותר".

 

"את הפרטת קרקעות המדינה מנסה ראש הממשלה לבצע במסווה של רפורמה במנהל מקרקעי ישראל ותחת הנימוק של סגירת מרפסות" הוסיף פלוטקין "זהו ניסיון לזרות חול בעיני הציבור, גם להפרטה יש גבולות והפרטת הקרקעות היא קו אדום שאין לחצות אותו".

 

"אגב לנושא המרפסות, גם ירון ביבי, מנהל המנהל אמר בכנסת כי מזה עשר שנים לא נזקקים למנהל לסגירת מרפסות. נראה כי שוב כמו בקרנות הפנסיה לפני חמש שנים, ביבי מדבר על שינוי קטן לטובת האזרח ובסוף מוכר אותנו בזול לבעלי ההון."

 

השיפוצניקים מרוצים: ביבי הראשון שהתייחס לקשיינו

 

בהתאחדות קבלני השיפוצים, לעומת זאת, מרוצים מנאום נתניהו. יו"ר ההתאחדות, ערן סיב, מסר כי: "התאחדות קבלני השיפוצים מברכים את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, על נאומו אמש בכנס קיסריה, בו דיבר על רפורמות בתחום הבנייה, רכישת הדיור ושיפוץ הדירות בישראל, אותן הוא מתכנן. בפעם הראשונה ראש ממשלה בישראל התייחס באופן ישיר בנאומו לענף השיפוצים ולקושי הרב איתו אנחנו מתמודדים ביום יום".

 

עם זאת ולמרות המחמאות, מדגיש סיב כי "על נתניהו לבדוק היטב את הבירוקרטיה שגורמת המדינה לענף השיפוצים, במיוחד לאור עמדת המדינה ומשרד התמ"ת, בנוגע להפסקת המבחנים לענף השיפוצים.

 

ההתאחדות הגישה בנושא עתירה לבית המשפט העליון. "הפסקת המבחנים מעודדת 'חאפרים' על פני קבלני שיפוצים מורשים", טענו בהתאחדות. המדינה קיבלה הוראה להגיב לעתירה בתוך שלושים יום ולהסביר, מדוע הופסקו הבחינות לענף 131 באופן חד צדדי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בנימין נתניהו: "אובססיה למרפסות"
צילום: AFP
מומלצים