שתף קטע נבחר

עדן בר טל יתמנה למנכ"ל משרד התקשורת

הממשלה תדון במינוי ביום ראשון; עדן בר טל נחשב לחסר ניסיון בתחום התקשורת, דבר אשר מונע ממנו ניגוד עניינים, נושא אשר החשש ממנו ביטל את הכוונה למנות את מוטי אלמליח

מנכ"ל חדש למשרד התקשורת. מינויו של עו"ד עדן בר טל יובא ביום ראשון הקרוב לאישור הממשלה. בר טל (47), נשוי ואב לשלושה, כיהן כמנכ"ל "קוקרמן בית השקעות" וכסגן נשיא חברת ארגייל האמריקנית, הפועלת בשוק האבטחה האלקטרונית. בתחילת שנות ה-90' היה עוזרו של רחבעם זאבי, שר בלי תיק באותה תקופה.

 

בר טל צפוי לקבל את המינוי, לאחר שנדחתה מועמדתו של מוטי אלמליח, על רקע חשש לניגוד עניינים. אלמליח הוא מנכ"ל יורוקום דיגיטל, מקבוצת יורוקום המחזיקה, בין השאר, ביורוקום נוקיה וב-012 סמייל.

 

לאחר דחיית המינוי של אלמליח הבין השר משה כחלון, כי יתקשה לבצע מינוי של איש מקצוע מתוך התעשייה, שכן גודלה המוגבל והרגולציה מבטיחים חששות לניגוד עניינים. בר טל נחשב לחסר ניסיון בעולם התקשורת, דבר אשר מונע ממנו ניגוד עניינים, אך גם מאריך את תקופת הלימוד שלו ומעלה ספק לגבי יכולתו לבצע שינויי מהותיים בזמן הקרוב.

 

ממשרד התקשורת נמסר, כי "לבר טל ניסיון אישי וניהולי עשיר, בין היתר, בעבודה מול חברות תקשורת אמריקאיות. בר טל עתיד להיכנס לתפקיד בתקופה מאתגרת עבור המשרד ויתבקש לסייע לשר התקשורת בקידום המהלכים החשובים העומדים לפתחו של משרד התקשורת, וביניהם: עריכת מכרז למפעיל סלולרי נוסף, העמדת רישיונות למפעילים וירטואליים, קידום הרפורמה המקיפה בענף השידורים, הקמת המועצה המאוחדת לשידורים, התייחסות המשרד להשקעות בתשתיות התקשורת מצד החברות ועוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר התקשורת, משה כחלון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים