שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו: הסכמה לאומית - שתי מדינות לשני עמים
  ראש הממשלה סיכם את 100 הימים הראשונים - "בלי יום אחד של חסד" - ואמר לראשונה בפומבי את ארבע המילים, עם ההסתייגויות המוכרות: הכרה במדינה יהודית, הפליטים מחוץ לישראל ופירוז פלסטיני. גם הפרגולות ברשימת ההישגים

  "בפעם הראשונה הבאנו הסכמה לאומית על המושג שתי מדינות לשני עמים". כך אמר הבוקר (יום א') ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה השבועית. נראה כי מדובר בפעם הראשונה שבה נתניהו מציין את הנוסחה בפורום פומבי.

   

  במה שנראה כהמשך לנאום בר-אילן, הסביר נתניהו שההסכמה היא על כך "שהפלסטינים יצטרכו להכיר במדינת ישראל כמדינת העם היהודי, ובעיית הפליטים תיפתר מחוץ לישראל. ישראל זקוקה ותקבל גבולות ברי הגנה שכוללים פירוז מלא של השטח הפלסטיני".

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ראש הממשלה ציין עוד בדבריו את ההישגים שאליהם הגיעה ממשלתו במלאת 100 ימים לכהונתה - ואמר כי היא הביאה לשקט ורגיעה בדרום. "אמנם מבצע עופרת יצוקה נתן תשתית רחבה של רגיעה, אבל גם בין היתר השקט הושג באמצעות פעולה תקיפה שלנו. הנחתי להגיב תגובה תקיפה לכל ירי. אנחנו במאבק שוטף על הביטחון של אזרחי מדינת ישראל, אבל זאת המשימה הנוספת שבה עמדנו.

   

  הקלות ופרגולות

  אחרי שציין כי "לא היה לנו אפילו יום אחד של חסד, אבל ברוך השם אנחנו לא מתלוננים", נתניהו ביקש להתפאר בהישגים, גם בתחום הכלכלי: "גיבשנו אחדות לאומית בכלכלה ובשבוע הבא אני מאמין שאנחנו הולכים להעביר בפעם הראשונה בישראל - ונדמה לי שגם ברוב מדינות העולם - תקציב דו שנתי שהוא מרכיב של יציבות באקלים של חוסר יציבות.

   

  "כמו כן אנו מקדמים את סוגיית הרפורמות במשק והעברנו את השלב הראשון ברפורמה במנהל מקרקעי ישראל שתאפשר בין היתר הקלות בבנייה למי שרוצה לבנות מרפסת שיוכל, ומי שרוצה לבנות פרגולה שיוכל". 

   

  עוד בעניין הכלכלי הזכיר את ההחלטה הצפויה היום בממשלה, "לה אנחנו מחכים שנים ארוכות, להעביר את חוק בנק ישראל - כשיש פשרה נאותה שתקבע בחוק את עצמאות בנק ישראל ומנגד ביקורת על השכר בבנק".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים