שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הסדר טיעון למיכאל מור: 37 אישומים הפכו ל-2

  כוכב "עבריינים במדים" הואשם שאיים על קציני משטרה ושופטים בעודו מרצה עונש מאסר. בסופו של דבר נותרו רק שני סעיפים: איומים וסחיטה באיומים. הפרקליטות דורשת שנתיים בכלא

  העבריין בו ניסו לפגוע שוטרים בפרשת "עבריינים במדים" הגיע להסדר טיעון עם הפרקליטות. כך הותר היום (ב') לפרסום. כתב האישום המקורי נגד העבריין מיכאל מור הכיל 37 סעיפי אישום שונים, אולם בהסדר הטיעון נקבע כי הוא יואשם: באיומים וסחיטה באיומים.

   

  מור הואשם בבית משפט השלום בנצרת שאיים על קציני משטרה בכירים ושופטים ממחוז הצפון, מהכלא בו הוא מרצה עונש מאסר. מסעיפי האישום נמחקו עבירות של זילות בבית המשפט, הכשלת שוטר בעת מילוי תפקידו ושיבוש מהליכי חקירה. למעשה כתב האישום המקורי, שהתפרס על-פני 100 עמודים הצטמצם לשמונה.

   

  במסגרת הסדר הטיעון - שהושג בהליך גישור נדיר - תדרוש הפרקליטות לגזור על מור שנתיים מאסר, בעוד פרקליטי מור, עורכי הדין מיכאל כרמל, דורון נוי ויהלי שפרלינג, הסכימו ל-4 חודשים בלבד. כעת יכריע השופט במשפט אם לקבל את הסדר הטיעון ועל חומרת העונש. "ביקשנו להרגיע את הניצים ולהשאיר את הכל מאחורינו. ההסדר הושג לאחר הליך גישור ייחודי שכלל עדים ללא דיני ראיות", אמר שפרלינג.

   

  בפועל 37 אישומים הפכו לשני אישומים כלליים, המפרטים את המעשים בהם מואשם מור. אישומים אלו כוללים עשרות מקרים של עבירות איומים על שוטרים ושלושה מקרי איום על שופטים. האישום של הסחיטה באיומים כולל מספר בודד של מקרים. שמו של מור, המרצה בימים אלו עונש מאסר בכלא שיטה בגין הרשעה קודמת, עלה בעבר לכותרות בעקבות פרשת "עבריינים במדים" שנחשפה לפני מעט יותר משנה וחצי.

   

  לפי החשדות בפרשה זו, הוא היה היעד המרכזי שבו תכננו לפגוע ארבעה בלשים וקצין משטרה מתחנות נהריה ועכו, שפעלו ככנופיית פשע. לפי האישומים נגד שוטרים אלה, הם תכננו לחסל את מור, הנחשב לראש משפחת פשע בנהריה, באמצעות מטען חבלה.

   

  מור מרצה עונש מאסר מאז יוני 2007 עונש של 20 חודשי מאסר. חמישה חודשים לאחר מכן התפוצצה פרשת "עבריינים במדים". אם יוטל עליו עונש כפי שפרקליטיו ביקשו, הוא ישתחרר בקרוב מהכלא. עורכי דינו אמרו כי יסכימו לצו הרחקה מהעיר נהריה, עיר מגוריו של מור, למשך מספר חודשים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מיכאל מור. הורשע בשני אישומים
  צילום: גיל נחושתן
  מומלצים