שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "הדיבוק" של רנה ירושלמי יציג בהולנד

  ההפקה של אנסמבל עיתים, המבוססת על יצירתו האלמותית של אנסקי, תתארח בפסטיבל לאמנויות הבמה בכרונינגן

  "הדיבוק", הפקה של אנסמבל עיתים ליצירתו של אנסקי, תציג בחודש הבא בפסטיבל לאמנויות הבמה בכרונינגן, הולנד. זהו מסע ההופעות הבינלאומי הראשון של ההפקה אותה עיבדה וביימה כלת פרס ישראל רנה ירושלמי. חברי אנסמבל עיתים יציגו את "הדיבוק" בעברית ובליווי כתוביות בהולנדית.

   

  ליצירתה של ירושלמי נחשף מנהלו האמנותי של הפסטיבל בכרונינגן, מרק יומן, במסגרת אירועי חשיפה בינלאומית בנובמבר האחרון. זמן קצר לאחר מכן התקבלה ההזמנה הרשמית לקחת חלק בפסטיבל הנערך זו השנה ה-19 ומארח להקות תיאטרון מחול ומוזיקה מכל העולם. "הדיבוק" הוא דרמה מיסטית יהודית על אהבה, מוות וגאולה. העלילה מלווה את סיפור אהבתם של תלמיד חכם ובת הגביר. בעוד הגביר מבקש להשיא את בתו היחידה לבן עשירים, מבקש התלמיד החכם והאביון את עזרתו של אלוהים לממש את אהבתו.

   

  גרסתה של ירושלמי למחזה הקלאסי נשענת על הסימבוליות של החסידות והשפה הדתית של הקבלה ומעצימה את הקונפליקט בין הצדדים עד כדי קיצוניות. המחזה משמש כמטאפורה לחברה והתרבות העכשווית במערב ובמזרח ומתייחס למאבק לגאולה לאומית ודתית. העיבוד הבימתי של ירושלמי למחזה "הדיבוק" עלה על הבמה בישראל לראשונה ביוני 2008. בימים אלה חוגגת ההצגה 100 הרצות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ירושלמי. מעצימה את הקונפליקט
  צילום: תמר מוצפי
  אייר וולפה מתוך ההפקה
  צילום: אורי און
  לאתר ההטבות
  מומלצים