שתף קטע נבחר

ספרד: פסטיבל ריצות השוורים המסורתי יצא לדרך

כמדי שנה הגיעו אלפים אל העיירה פמפלונה כדי להעמיד במבחן את אומץ לבם ולרוץ לצד שוורים זועמים ברחובות העקלקלים

פסטיבל ריצות השוורים המסורתי והשנוי במחלוקת בפמפלונה שבספרד יצא היום (ג') לדרך, בהשתתפות כאלפיים מחפשי ריגושים נלהבים, שמוכנים להסתכן באפשרות שייפגעו על-ידי פר עצבני. איש לא נפגע היום באורח קשה, אך ארבעה נפצעו קל.

 

הריצה הראשונה מבין שמונה הריצות היומיות שייערכו בשבוע הקרוב עברה באופן חלק יחסית, בלי שאף אחד נפגע ישירות מששת השוורים שרצו ברחובות העיירה. מהצלב האדום הספרדי נמסר כי ארבעה אנשים טופלו בבית החולים בשל חבלות ושריטות, שספגו בעיקר כאשר נפלו אחד על השני.

 

צילום: AP

 

השוורים שוחררו בצפון העיירה והחלו מיד לרוץ לאורך המסלול באורך של 850 מטרים, העובר ברחובות העקלקלים, כשלפניהם הרצים שהגיעו מכל קצוות תבל כדי להעיד את אומץ לבם במבחן. "חששתי לחיי. זה היה די אינטנסיבי", אמר מרק קוולסקי, בן 23 שבא מקנדה כדי להשתתף באירוע.

 

הטלוויזיה הספרדית דיווחה כי כאלפיים אנשים השתתפו בריצה הראשונה של פסטיבל סן פרמין, שהתפרסם בעולם בעיקר בזכות ספרו של

 ארנסט המינגוויי "וזרח השמש". רבים מהרצים לבשו בגדים לבנים ומטפחת אדומה סביב הצוואר. בסך הכל נמשכה הריצה כ-2.5 דקות, זמן הנחשב מהיר יחסית.

 

"זה היה מדהים", סיפר ויקטור גאונה, בן 26 ממכסיקו. "ראיתי שור נופל מולי, וזו הייתה חווייה בלתי נשכחת". ואולם לא כולם סבורים שהפסטיבל הוא כה "מדהים". מאז החלו לתעד את הריצות ב-1924, נהרגו 14 בני אדם בפסטיבלי סן פרמין. הפעם האחרונה ששור רמס למוות אדם בפמפלונה הייתה ב-1995, אז היה זה מתיו טסיו, אמריקני בן 22. ב-2003, תושב העיירה נפגע בראשו משור ומת אחרי שבמשך כמה חודשים היה שרוי בתרדמת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נוגעים בשור בפמפלונה, היום
צילום: רויטרס
מומלצים