שתף קטע נבחר

איירונמן: הישג נהדר ל'שעון השוייצרי-ישראלי'

גלעד רותם סיים את תחרות איש הברזל באוסטריה במקום ה-13 והראשון בין החובבנים (8:43 שעות), שיפור לשיאו בן שש השנים של שי פיפמן. "הוא שומר באופן מדהים על קצב", מסבירה המאמנת זהבה שמואלי ומחפשת מי שישקיע בכישרון שלו

מרתון, תריאטלון ואיש הברזל הן תחרויות שונות מעט מהנוף האתלטי הרגיל - הן מפרכות יותר, דורשות אורך רוח ובגלל התוואי המשתנה מתחרות לתחרות אין בהן שיא עולמי.

 

שיא עולמי או לאומי מוכר על ידי ההתאחדויות אולי אין, אבל קשה להתעלם מהישגו של גלעד רותם, שקבע אתמול (ב') את התוצאה הטובה ביותר של מתחרה ישראלי בתחרות איש הברזל (3.86 ק"מ שחייה, 180 ק"מ אופניים ו-42.2 ק"מ ריצה) - 8:43 שעות באיירונמן אוסטריה, ניפוץ 'שיאו' של שי פיפמן (9:11) אחרי שש שנים.


גלעד רותם, קיצץ 28 דקות משיאו של שי פיפמן (אלבום משפחתי)

 

שיפור ה'שיא' הישראלי הוא כלום לעומת מיקומו של רותם בתחרות. הישראלי סיים ראשון בקטגוריה של המשתתפיים הלא מקצוענים ובמקום ה-13 סך הכול. התוצאה שלו בריצת המרתון (42.2 ק"מ) - 2:54 שעות - היתה הרביעית בטיבה בתחרות. הבלגי מרינו ואנהויניקר סיים ראשון בפעם הרביעית ברציפות.

 

זמנו של רותם היה יכול טוב עוד יותר, אך טעות קטנה שעשה עלתה לו בזמן יקר. לפני התחרות בחר בג'ל אנרגיה לא נכון שגרם לו להקיא חמש פעמים במהלך התחרות ולעצור לדקה וחצי במהלך הריצה.


שוחים באוסטריה, הישג אדיר לגלעד רותם (AP)

 

"המטרה הראשונית שלנו היתה לרדת מתשע שעות, אבל עבדנו בשקט ובחודש האחרון גלעד עשה קפיצת מדרגה", מספרת מאמנת הריצה של רותם ברמה"ש, זהבה שמואלי. "הוא כמו שעון שוייצרי, שומר על קצב באופן מדהים. אמנם זה דבר נרכש, אבל לא כל ספורטאי מצליח לפתח את זה".

 

"אם היה לי אותו באופן מוחלט אז התוצאות שלו היו טובות יותר", ממשיכה שמואלי ומתייחסת לעובדה שרותם מתאמן במקביל לעבודה ולימודים בטכניון. "גם אם מישהו היה משקיע בו ונותן לנו שקט כלכלי היה עוזר מאוד, נותן לנו שקט מקצועי להמשיך ולעבוד".

 

התוצאה הנהדרת מבטיחה לרותם, חבר במועדון רצי רמת השרון, את הכרטיס לאליפות העולם בהוואי. בביקור הקודם שלו בהוואי עצר רותם את השעון לאחר 9:17 שעות, בפעם הבאה הוא צפוי לעשות זאת כבר הרבה יותר מהר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלעד רותם
צילום: גלעד רותם
מומלצים