שתף קטע נבחר

פקיסטן: מנהיג הטליבאן סוחר בילדים לפיגועים

לדברי גורמים רשמיים, בייטוללה מחסוד מאמן ילדים לבצע פיגועי התאבדות, מוסר אותם לצורך המשימה - ומקבל בתמורה אלפי דולרים. "חלק מהילדים רק בני 11", הם טוענים

מנהיג ארגון הטליבאן בפקיסטן קונה ומוכר ילדים לצורך ביצוע פיגועי התאבדות - כך דיווחה היום (ג') רשת החדשות CNN מפי גורמים רשמיים פקיסטנים ואמריקנים.

 

לדברי אותם גורמים, מנהיג הטליבאן במדינה, בייטוללה מחסוד, עושה שימוש הולך וגובר בילדים לצורך ביצוע פיגועים. סרט וידיאו שפרסם צבא פקיסטן מתעד את האימונים שעוברים המחבלים-לעתיד לצורך ביצוע משימתם, ובמהלכו הם נראים הורגים ומבצעים תרגילים המכשירים אותם ל"שליחותם".

 

בצבא פקיסטן אמרו כי לאחר הכשרת הילדים מוכר אותם מחסוד לגורמים אחרים בטליבאן תמורת 6,000 עד 12,000 דולר, כשחלק מהילדים הם בני 11 בלבד. "הוא הודה כי הוא מחזיק במחנה אימונים לילדים קטנים, כדי להכין אותם לביצוע פיגועי התאבדות. הוא הוקלט כשהוא אומר זאת, ומודה בכל הפשעים", אמר הגנרל אחתר עבאס, דובר הצבא הפקיסטני.

 

עבאס הסביר כי המחבלים המתאבדים הצעירים יכולים להגיע אל מטרתם מבלי שיבחינו בהם: "אם המחבל מגיע ברגל, הוא יכול לעקוף את האבטחה. באזורים מסוימים, בריכוזי אוכלוסין שבהם לא ניתן לערוך לכולם בדיקה גופנית, הוא עלול לגרום לחורבן".

 

מחסוד, החשוד כי תכנן פיגועי ראווה בפקיסטן, עומד במוקד המבצע הצבאי הנוכחי שמנהל צבא פקיסטן במחוז דרום וזיריסטן, שם לטענת המערב מסתתרים חמושים רבים מהטליבאן ומאל-קאעידה, שזוכים לסיוע מהתושבים באזור השבטי. בצבא הפקיסטני הביעו תקווה שלכידתו תביא לירידה במספר המחבלים המתאבדים.

 

בין הפיגועים שלהם אחראי מחסוד - הפיגוע במלון מאריוט באיסלאמבאד בספטמבר שעבר, והפיגוע שבו נרצחה ראש ממשלת פקיסטן לשעבר בנזיר בוטו. בעלה של בוטו, אסיף עלי זרדרי, המכהן כנשיא פקיסטן, הוא שהורה על קיום המבצע.

 

בשבוע שעבר הודיעו הרשויות בפקיסטן כי יעניקו פרס של 615 אלף דולרים למי שימסור מידע שיאפשר להן לשים את ידן על מחסוד. בהודעה שפורסמה בעיתונים מקומיים נטען כי הממשלה "תעניק פרס כספי לכל מי שימסור מידע שיביא ללכידתו של מחסוד - חי או מת".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מבצע צבאי באזור השבטים
צילום: AP
ילדים בפקיסטן. אילוסטרציה
צילום: AP
מומלצים