שתף קטע נבחר

גוגל מכריזה על מערכת הפעלה: Chrome OS

גוגל קוראת תיגר על מיקרוסופט: ענקית החיפוש עומדת להוציא מערכת הפעלה שתתבסס על הדפדפן מתוצרתה בשם Google Chrome OS. מחשבים ראשונים עם מערכת ההפעלה החדשה יהיו בשוק ב-2010

גוגל עומדת להוציא מערכת הפעלה לנטבוקים שתיקרא Google Chrome OS. כך הודיעה החברה בבלוג שלה

 

Chrome OS ככל הנראה אינה עדיין מערכת הפעלה שלמה, אלא גירסה קלה ומוגבלת המיועדת בעיקר למשימות קלות כמו גלישה ובדיקת דואר אלקטרוני, ותתבסס בעיקר על הדפדפן Chrome. מערכת ההפעלה החדשה תציע את מלוא מגוון שירותי הרשת של גוגל, כמו מסמכים ומפות, ביישומים נפרדים - אשר יפעלו גם על מערכות הפעלה אחרות.

 

מחשבים ראשונים ב-2010

גוגל עומדת להוציא מערכת הפעלה המבוססת על קוד פתוח, בדומה למערכות הפעלה קלות אחרות לנטבוקים - כמו אלה המופצות כיום עם נטבוקים מתוצרת לנובו או LG לדוגמה. החברה מסבירה כי מערכת ההפעלה שלה תהיה פרויקט ברוח זו "המאפשר לכם לגשת לרשת תוך שניות", והיא תפעל על מעבדי x86 מבית אינטל או על מעבדי ARM, המשמשים בחלקם גם לטלפונים חכמים.

 

גוגל מצהירה כי היא כבר עובדת עם מספר יצרנים על מחשבים הפועלים על מערכת ההפעלה שלה - עד לרמה של מחשב שולחני. לטענת גוגל, מחשבים ראשונים עם Chrome OS יהיו בשוק בשנת 2010.

 

מערכת ההפעלה החדשה אינה מבוססת על אנדרויד, מערכת ההפעלה של גוגל לטלפונים חכמים ומחשבים זעירים, וזהו פרויקט חדש לחלוטין, מסבירים אנשי גוגל, המבוסס על גרעין לינוקס. בכך מאמתת גוגל באופן חלקי את הטענות משנים עברו, בדבר פיתוח מערכת הפעלה שכזו. בגוגל מודים כי בתחומים מסויימים יהיו לשתי מערכות ההפעלה שלהן חפיפה, אך מבחינתם, מדובר בהרחבת אפשרויות הבחירה של הצרכן.

 

הבעת אמון בקוד פתוח

לפי הפרסום של החברה, העקרונות המנחים של מערכת ההפעלה החדשה יהיו מהירות, פשטות ואבטחה. אנשי גוגל מבטיחים, שכמו הדפדפן כרום, הם מעצבים מחדש את הכל מהבסיס, על מנת ליצור מערכת הפעלה יציבה ובטוחה שאפשר "פשוט לעבוד איתה, בלי להתעסק עם וירוסים או עדכוני אבטחה".

 

ההכרזה של גוגל היא קריאת תיגר משמעותית על מיקרוסופט ועל אולי הפרה החולבת הכי גדולה שלה - Windows. זוהי הבעת אמון משמעותית בקהילת הקוד הפתוח ובלינוקס, וגוגל אף ביקשה את עזרת הקהילה בפיתוח המוצר. מדובר לראשונה, בהתייצבות משמעותית והצהרתית מצד חברה גדולה, שיש לה את היכולת והכיסים העמוקים להתמודד עם מיקרוסופט במגרש הביתי שלה - לצד מערכות ההפעלה החופשיות.


פורסם לראשונה 08/07/2009 09:39

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים